reklamı kapat

POPÜLER

Suzuki Jimny

G-Serisi’ne daha yakın; Suzuki Jimny için “yoldan çıkartan” yeni modifikasyon

Uzak Doğu merkezli olarak radarımıza takılan Suzuki Jimny geliştirmesi, Mercedes G-Serisi’ni hissettirme konusunda hiç zorlanmayacak.

Tanıtımın etkinliğinin ardından kendisinden çok modifikasyon projeleri hakkında gündeme gelen Suzuki Jimny için, 2018 yılı sadece bir başlangıç olacak gibi görünüyor. Gerek Avrupa gerekse Uzak Doğu merkezli ekipler tarafından farklı noktaları üzerinden ele alınan yeni jenerasyon, 2018’in son günlerinde yine çok ciddi bir değişimin merkezinde. Wald International ekibi tarafından hayata geçirilen yeni projede, Mercedes G-Serisi karakterinin kullanılması konusu boyut atlayacak niteliklerde karşımıza çıkıyor. Görünümün yanında yerden yükseklik noktasıyla da hatırı sayılır şekilde ileriye taşınan Jimny, önümüzdeki yıl fabrikasyondan ziyade bu gibi projeleriyle sokaklara çıkacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

G-Serisi felsefesi

Geliştirmenin öne çıkan detaylarına baktığımızda karakter üzerindeki değişimin etkisinden konuşmak gerekiyor. Tampon, çamurluk, yanal destekler ve tavan gibi en temel parçalar üzerine şekillenen yapıda far ve ızgaranın da Mercedes G-Serisi’ni anımsatacak bir kombinasyona sahip olduğunu görüyoruz. İşin içerisine arazi lastikleri ve jant setinin girmesiyle birlikte, görünümle birlikte performans konusunda da G-Serisi’ne selam gönderecek bir kombinasyon karşımıza çıkıyor. Gövde kitinin henüz fiyatlarını açıklamayan Wald International, satış sürecini ilk olarak Japonya’da başlatacak.

İlginizi çekebilir

Suzuki Jimny çarpışma testi