reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vivo NEX

Gövdeden çıkan kamerasıyla şaşırtan Vivo NEX için çok ilginç video [İzle]

Vivo‘nun gövdeye gizlenen kamera sistemine sahip devrimsel akıllı telefon modeli NEX, bugün karşımıza gerçekten ilginç bir video ile çıktı.

Vivo‘nun detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz yeni akıllı telefon ailesi NEX, dediğimiz gibi gövdeye gizlenen sürgülü bir kamera sistemine sahip. Herkesin aklında sağlamlık konusunda soru işaretleri oluşturan bu kamera, yayımlanan ilginç videoda gösterildiği üzere oldukça dayanıklı görünüyor. Üzerine uygulanan 90 kg basınca rağmen sorun yaşamayan kamera donanımı, uzun süre sorunsuz olarak çalışacak izlenimi yaratıyor. Gövdeye yerleştirilen bir motor ile giriş çıkış yapan kamera sistemi, çerçevesiz telefonun “çentiksiz” olmasına imkan tanıyor. Bu da birçok kişiyi oldukça memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX ailesinin detaylarına bakarsak

Ortak olarak aynı tasarım ile karşımıza çıkan Vivo NEX S ve NEX A, inanılmaz ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Burada yüzde 91,24 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, bünyelerinde bir ekran çentiği de barındırmıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi ön kameraları gövdelerinin üzerinden çıkan telefonlar, bu sayede gerçekten istenen çerçevesiz yapıyı karşımıza çıkıyor. Teknik tarafta NEX S, 6,59 inç Super AMOLED 2316 x 1080 piksel 19.3:9 ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan telefon, 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. Ekrana entegre parmak izi okuyucusuyla gelen model, 4.000 mAh bir pile sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX A ise gücünü Snapdragon 710 işlemci ile 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan model, 6,59 inç Full HD+ Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Parmak izi sensörü ekranda değil arkasında olan model, yine 4.000 mAh pile sahip. Gövdelerinden çıkan F2.0 ön kamerası 8 megapiksel çözünürlükte olan telefonlar, arkalarında ise 12 megapiksel F1.8 ile 5 megapiksel F2.4 kameralar barındırıyor. Burada Sony sensör kullanan Vivo, 5 megapiksel kamerada optik görüntü sabitleme de sunuyor. Screen SoundCasting Technology teknolojisiyle sesi Xiaomi Mi Mix gibi ekrandan üreten yani ayrı bir ahizeye ihtiyaç duymayan telefonlar, iki farklı renkte elde edilebiliyor.

İlgili Video

Bu da telefonların resmi tanıtım videosu