reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Find X
Oppo Find X
Oppo Find X
Oppo Find X

Devrimsel akıllı telefon Oppo Find X’in sürgülü kamera sistemi ne kadar sağlam?

Bir akıllı telefona çentik koymadan çerçeveleri nasıl sıfırlarsınız? Bunun cevabı sürgülü kamera sistemlerinden geçiyor. Bu konuda şu an karşımıza sadece Vivo NEX ve Oppo Find X çıkıyor. Bu modellerden Find X, açıklandığı kadarıyla uzun süre sorunsuz çalışabilecek bir altyapı üzerine kuruluyor.

Oppo Find X, Vivo’nun NEX modelinden farklı olarak sürgülü sistemde hem ön hem de arka kamerayı barındırıyor. Bu açıdan daha çok kullanılacak izlenimi yaratan kamera sistemi, genel olarak kimseye dayanıklı gelmiyor. Herkes “bu sistem çok çabuk bozulur” yorumunu yapıyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan Oppo ise, bu endişelerin yersiz olduğunu kanıtlıyor. Arge departmanında 300 bin teste sokulan sürgülü kamera sistemi, kesinlikle çalışarak bozulacak bir donanım değil. Çünkü sistemin günde 150 kez açılması halinde bile 5 yıldan daha fazla kullanım ömrü sunduğu belirtiliyor. Kimse telefonun kamerasını “yüz tanıma için dahi olsa” her gün 150 kez kullanmıyor. Aynı zamanda kimse bir telefonun 5 yıl gibi uzun bir süre de kullanmıyor. Bu açıdan “düşme durumları” haricinde bu sistemin arıza yapması ya da kullanıcı yarı yolda bırakması mümkün görünmüyor. Bu da almayı düşünenler için oldukça güzel duruyor. Bu arada sürgülü kamera sisteminin çok az enerji harcadığı da belirtiliyor. Söylendiği kadarıyla tam şarj ile 200’den fazla açma / kapanma mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Find X’in öne çıkan teknik özellikleri neler?

Gövdesine gizlenen kamera sistemiyle fark yaratan telefon, bu sayede yüzde 92.25 ekran gövde oranına ulaşabiliyor. Bünyesinde bir çentik yer almayan telefon,  6,4 inç Full HD+ OLED ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan telefon, 256 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. Bünyesinde 3.730 mAh bir pil bulunan telefon, kutudan Android 8.1 Oreo üzerinde çalışan ColorOS arayüz ile çıkıyor. Şirketin hızlı şarj sistemiyle gelen Oppo Find X, ilginç olarak bir parmak izi sensörüne sahip değil. Bunun yerine 25 megapiksellik ön kamerasıyla üç boyutlu yüz tanıma yapan telefonun arkasında 16 megapiksel + 20 megapiksel çiftli kamera sistemi yer alıyor.

İlgili Video

En ilginç akıllı telefon kılıfı