reklamı kapat

POPÜLER

Aile genişlemeye devam ediyor; Hyundai i30 N Fastback ilk detaylarıyla karşımızda

Yeşil Cehennemde yer alan geliştirme merkezinin yürüttüğü test süreciyle dinamiklerini ortaya koymaya başlayan Hyundai i30 N Fastback bizden çok uzakta değil.

Son dönemlerde gündeme çok daha sık gelmeye devam eden Hyundai’nin performans departmanı N, ürün gamını genişletme konusunda sıkı bir gayret içerisinde. Kona üzerinde yapılan değerlendirmelerin ardından projeyi hayata geçirmek konusunda somut adımlar beklemediğimiz markada binek sınıftaki bir diğer yeni üye de i30 Fastback üzerine geliştirilecek. Coupe formlu yapısı sayesinde N departmanının logosunu tamamlamasını beklediğimiz projeden ilk detaylar da gelmeye başladı. Prototip olarak asfalt üzerinde devam eden test sürecini Nürburgring‘de devan ettiren Hyundai N mühendisleri, diğer versiyonlarda olduğu gibi sürüş kabiliyetlerinin üzerinde fazlasıyla duruyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse i30 N Fastback modelini tamamen hazır bir şekilde bu yılın son çeyreği içerisinde sahnede görebiliriz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylara giden yol

Standart i30 N’de olduğu gibi iki farklı güce sahip versiyonla gelmesi beklenen Fastback versiyonunda, performansın kapıları 250 PS‘den açılıyor. En tepe noktada 275 PS‘e kadar esneklik göstermesi beklenen otomobilin karakterinde de önemli değişimler bekleniyor. Kısa süre önce elektronik ortamda yapılmış konsept bir proje üzerinden güzel yansıtılan bu beklentiler, gövdenin tümünü içerisine alıyor. Tamamen değişen tamponlar, hava kanalları egzozlar, difüzör ve lastik/jant kombinasyonları bu başlık altında yer alacak parçalardan. Hatcback versiyonunda 0’da 100’e olan hızlanmasını yaklaşık 6 saniye civarında tamamlayabilen modelin, kardeşiyle benzer seviyelerde gezinmesi bekleniyor. Kısa süre içerisinde detaylarının netleşmeye başlayacak olan projeyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.