reklamı kapat

POPÜLER

Performans ailesine sürpriz hamle; karşınızda Hyundai i30 N Option

02 Ekim 2018

Fastback’in ön plana çıktığı standa sürpriz bir şekilde dahil edilen Hyundai i30 N Option, performans vurgusunu pekiştirmekten sorumlu.

Tanıtımının yapıldığı ilk günden itibaren N versiyonuyla ilgili beklentisine girdiğimiz Hyundai i30 Fastback, Paris Otomobil Fuarı’yla birlikte bekleyenlerine cevap oldu. Geçtiğimiz günlerde bu modeliyle ilgili detaylı bilgileri paylaşan marka, Paris Otomobil Fuarı’nın kapılarını açmasıyla birlik son dönemdeki performans vurgusunu katlamaya devam edeceğini gösteren bir sürprizi karşımıza çıkarttı. Fuarda dikkat çeken bir diğer dünya prömiyeri ise yüksek kaliteli dış ve iç bireyselleştirme seçenekleriyle ilgili yeni bir bakış açısı sunan “i30 N Option” oldu. Hyundai’ye göre bu özel program, mevcut i30’u daha fazla stil ve performansla buluşturmak isteyenlere hitap edecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bekleyen yenilikler

Hyundai cephesi vadettiği farklılığı sunmak adına i30 N üzerinde pek çok farklı değişimi beraberinde sunmaya hazırlanıyor. Motorun mevcut performansını artırmaya yönelik; upgrade edilmiş özel yazılımlar, yarış tipi egzozlar, yol tutuşu artırmaya yönelik ekstra güçlü süspansiyon sistemleri, ultra-hafif alaşımlı jantlar, performans lastikleri, daha geniş hava girişli tampon ve motor kaputu dış ve altyapıdan sorumlu. Aracın içerisinde ise; komple süet mekan, alüminyum pedal seti, direksiyon ve vücudu kavrayan N Motorsport koltukları, i30 N’i motor sporlarına yaklaştırma konusunda kullanıcısına hizmet edecek. Standart versiyonuyla 270 beygir dolaylarında gezinen otomobilin Option ile birlikte bürüneceği yeni dinamikleri merakla bekliyoruz.