reklamı kapat

POPÜLER

hyundai i30 N

Performansı merak edilen Hyundai i30 N’in, 251km/s hızla verdiği sınava konuk olun [İzle]

Almanya’nın meşhur otobanlarından bir tanesine çıkan Hyundai i30 N, rakipleri karşısında nasıl bir performans ortaya koyduğunu asfalt üzerinde göstermeye başlıyor.

Hyundai’nin ateşli hatchbck sınıfında sokaklara çıkarttığı ilk model olarak yaklaşık beş ay önce tanıtımı gerçekleştirilen i30 N, kullanıcıların merak ettiği modeller arasında. Yavaş yavaş kademeli olarak satışlarına başlanan aranan modelini Golf GTI başta olmak üzere sınıfının önemli modelleriyle rekabet için hazırlayan Hyundai’nin ne gibi geri dönüşler alacağı ve satış adetleri elde edeceğiyse zihinleri kurcalayan diğer parçalar. İngiltere’de 24.995 sterlin‘lik başlangıç fiyatına sahip olan i30 N ilk sınavlarından birisini Auto Test ekibinin aracılığıyla verdi.

hyundai i30 N

Beklentileri karşılar mı?

Auto Test ekibinin paylaştığı videoya geçmeden evvel Hyundai i30 N’in teknik detaylarını ufak parçalarıyla hatırlamakta fayda var. İki farklı güç versiyonuyla kullanıcılarla buluşan aracın başlangıç versiyonu 247 beygir, Performans versiyonu ise 271 beygirlik güç değerine sahip. Hyundai’nin paylaştığı verilere göre 247 beygirlik versiyon 0’dan 100’e hızlanmasını 6,4 saniyede tamamlarken, bu değer 271 beygirlik versiyonda 6,1 saniyeye gerileyerek 0,3’lük bir iyileşme gösteriyor. Her iki modelin erişebildiği maksimum süratse 250 km/s olarak sınırlandırılmış durumda. Kağıt üzerinde bu verileri ortaya koyan aracın beklentileri karşılayıp karşılayamayacağını yakın dönem içerisinde öğreneceğiz. Hyundai i30 N ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Video