reklamı kapat

POPÜLER

2021 Hyundai i30 N

2021 Hyundai i30 N; performasın yeni yüzü görünmeye başladı

Önümüzdeki günlerde tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2021 Hyundai i30 N, teknik ve tasarım bölümlerindeki değişimlerin merkezinde olacak.

Bu yılın ilk çeyreği içerisinde karşımıza çıkarılan yeni Hyundai i30, makyaj operasyonunun merkezinde şekillenmişti. O dönem 2020 model yılıyla tanıtılan ve bu yıl içerisinde kademeli olarak satışa sunulması planlanan ailenin zirvesi de yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor. Bu rolü bir süredir devam ettiren “N” versiyonu, makyajın etkisiyle 2021 model yılıyla kullanıcıların karşısına çıkacak. İlk kez sekiz ileri çift kavramalı şanzımanla sunulacak 2021 Hyundai i30 N, resmi kaynaklar tarafından çevrimiçi olarak paylaşılan teaser görüntüleriyle karşımıza çıkıyor. Güncellenen i30 serisinin geri kalanı gibi, yeni N modelinin ön yüzü genişletilmiş ızgara, açılı hava girişleriyle daha agresif olacak ve LED gündüz farlarıyla tamamlanacak. Arka tarafta da yeni lambalar, genişletilmiş egzoz ve agresif yeni bir difüzör kullanılıyor. Markanın performans departmanının ellerinden doğan versiyonda, bir önceki i30 N’e göre 14 kilogramlık ağırlık kazanımı sağlayan jantlar ön plana çıkıyor olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Hyundai i30 N için öne çıkan beklentiler

2021 model yılının mekanik anlamdaki en önemli parçası 8 kademeli şanzıman olacak gibi görünüyor. Veloster N’de gördüğümüz bu parçayla birlikte kullanıcı deneyiminde hissedilir bir fark ön görülüyor. Bu şanzımanla gelen karakteristik modlarla birlikte turbonun kapasitesindeki artışla daha yüksek bir tork değeri elde edilebiliyor. Ailenin motor bölümünde ise 2.0 litrelik dört silindirli makineyi görmeye devam edeceğiz. İki farklı güç seviyesiyle sunulacak motorun maksimumda 270 beygir dolaylarında yola devam edeceği ön görülüyor. Giriş seviyesindeki paket ise 245 beygire kadar sunulacak.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda