reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai i30 N Project C

Sınırlı sayıda üretilecek; ilk detaylarıyla Hyundai i30 N Project C

İlk resmi gösterimi Almanya’da yapılacak olan Hyundai i30 N Project C, performans meraklılarının radarına girmek için şansını deneyecek.

Sokaklardaki gelişimini pist sınırları içerisinde yaptığı çalışmalarla daha da ileriye taşıyan Hyundai‘nin, son dönemlerde motor sporlarına yaptığı yatırım göz ardı edilemez. Nürburgring çevresinde kurulan AR-Ge merkeziyle birlikte otomobil dinamikleri konusunda önemli yol kat eden Koreli üreticinin, N departmanı da kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı. Şimdilik i30 ve Veloster üzerine şekillenen bu modellerin önümüzdeki süreçte diğer sınıflara da sıçramasını da bekliyoruz. Yaklaşmakta olan Frankfurt Otomobil Fuarı ise aileye sınırlı üretim adetleriyle eklenecek olan Hyundai i30 N Project C için önemli bir sahne olma özelliğini taşıyacak. Toplamda sadece 600 adet üretileceği açıklanan otomobil sadece Avrupa pazarında satışa sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai i30 N Project C aerodinamik iyileştirmeleriyle fark yaratacak

Adını, markasının AR-GE merkezinden alan bu özel versiyonla ilgili altı çizilen ilk noktalardan birisi ağırlık kısmında. Standart i30 N’e oranla daha hafif bir model olarak tasvir edilen Project C’de karbon fiber izlerini çok daha fazla görmeyi bekliyoruz. Üzerinde standart olarak 19 inçlik jant setinin sunulacağı modelin gövde üzerindeki değişimleriyle birlikte aerodinamik olarak da ileriye taşınmışlık söz konusu olacak. Bu noktada ise jantlarla birlikte tampon, difüzör ve spoiler gibi temel gövde komponentlerinin fark yaratacağı aşikar. Performans verileri konusunda ise resmi kaynakların herhangi bir ipucu vermemiş olması dikkat çekiyor. Standart versiyonda 275 PS güç ve 353 Nm torkla hizmet eden 2.0 litrelik turbo benzinli makinenin, Project C ile birlikte ileriye taşınıp taşınmayacağını hep birlikte göreceğiz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.