reklamı kapat

POPÜLER

Vivo NEX S

Vivo NEX S parçalarına ayrıldı, çok ilginç detaylar ortaya çıktı [Video]

Vivo‘nun gövdeye gizlenen kamera sistemine sahip devrimsel akıllı telefon modeli NEX S, JerryRigEverything tarafından parçalarına ayrıldı. Ortaya ilginç detaylar çıktı.

Geçtiğimiz gün JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine de sokulan Vivo NEX S, bu sefer parçalarına ayrıldı. Telefonun için donanımı tek tek gözler önüne seren yukarıdaki video, ilginç detaylar da veriyor. Örneğin Vivo NEX S‘den alandaki tek rakip Oppo Find X‘e oranla daha büyük bir kamera motoru yer alıyor. Firma burada hiçbir şekilde riske girmemiş gibi görünüyor. Biliyorsunuz NEX S sadece ön kamerayı kaldırıyor. Find X’de ise hem ön (Yüz tanıma donanımları dahil) hem de arka kamera hareket ediyor. Buna rağmen Find X’de daha ince ve küçük bir motor yer alıyor. Bunun uzun vadede sorun çıkarabileceği söyleniyor. Ayrıca NEX S’in pili de ilginç bir detay taşıyor. Görüldüğü üzere modelin pili üzerinde metal bir bölüm yer alıyor. Bu sayede herhangi bir yapıştırıcı olmadan vida ile gövdeye sabitlenen pil, gerçekten çok sağlam bir seçenek ortaya koyuyor. Bu metal, pilin bükülmesini önlemek adına da büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki farklı modelden oluşan Vivo NEX ailesinin detaylarına bakarsak

Ortak olarak aynı tasarım ile karşımıza çıkan Vivo NEX S ve NEX A, inanılmaz ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Burada yüzde 91,24 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, bünyelerinde bir ekran çentiği de barındırmıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi ön kameraları gövdelerinin üzerinden çıkan telefonlar, bu sayede gerçekten istenen çerçevesiz yapıyı karşımıza çıkıyor. Teknik tarafta NEX S, 6,59 inç Super AMOLED 2316 x 1080 piksel 19.3:9 ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan telefon, 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. Ekrana entegre parmak izi okuyucusuyla gelen model, 4.000 mAh bir pile sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX A ise gücünü Snapdragon 710 işlemci ile 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan model, 6,59 inç Full HD+ Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Parmak izi sensörü ekranda değil arkasında olan model, yine 4.000 mAh pile sahip. Gövdelerinden çıkan F2.0 ön kamerası 8 megapiksel çözünürlükte olan telefonlar, arkalarında ise 12 megapiksel F1.8 ile 5 megapiksel F2.4 kameralar barındırıyor. Burada Sony sensör kullanan Vivo, 5 megapiksel kamerada optik görüntü sabitleme de sunuyor. Screen SoundCasting Technology teknolojisiyle sesi Xiaomi Mi Mix gibi ekrandan üreten yani ayrı bir ahizeye ihtiyaç duymayan telefonlar, iki farklı renkte elde edilebiliyor.