reklamı kapat

POPÜLER

Her sınıftan otomobile uyan dünyanın ilk “açılabilir tekerleksiz oteli”: Hitch Hotel [Video]

Kickstarter’da başlayan macerasında kısa süre içerisinde çok ciddi yatırım desteği alan Hitch Hotel, uzayabilen tekerleksiz kabin yapısıyla her otomobile uyumluluk gösteriyor.

Tatil planlarımızı yapmaya başladığımız zaman her şeyi kademe kademe ilerletmeye gayret ederiz. Karayolu odaklı yapılacak olan seyahatlerde varış noktamızı netleştirmenin hemen ardından rota üzerinde keşfedilecek krema niteliğindeki güzellikleri aramaya koyuluruz. Tüm bu süreç bizleri heyecanlandırsa da bazen her şey hayal ettiğimiz gibi gitmeyebilir. Bunun en temel sebeplerinin başında konaklama gelir. Otellerin kafa karıştıran fiyatları, doluluk oranları ve takvim sıkışıklığı derken masa başında hayalini kurduğumuz “manzara karşısında yorgunluk kahvesi” düşünceleri, yerini tedirginliğine bırakabilir. Bu noktadaki en temel çözümlerden birisi de çadır birlikte karavanlar.

Madalyonun karavan ayağında eğer kompakt sınıfta aracınız var ise arkada bir taşınabilir ev çekme durumu, muhtemelen işleri yine çıkmaza sürükleme noktasına getirir. Dünyanın ilk açılabilir tekerleksiz oteli olarak nitelendirilen “Hitch Hotel” tüm bu karmaşaya bir son vermek adına yepyeni bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Devasa bir pickuptan MINI Cooper hatta Smart gibi ufak bir otomobile kadar kolayca taşınabilir yapıda olan bu aksesuar, pratikliği sayesinde meraklılarının gözdesi olmaya şimdiden aday.

Üst modeller de yolda

Bir Kickstarter projesi olarak kullanıcıların karşısına çıkan Hitch Hotel, katlanabilir yapısı ve tekerleksiz oluşuyla ciddi bir avantajı da beraberinde getiriyor. Yapım aşamasında havacılık sanayisinde de görülen T6 Alüminyum ve hafif alaşım fiber glass malzemelerden faydalanıldığı gördüğümüz aksesuar, araç tipine göre özel olarak boyutlandırılabilmesiyle dikkat çekiyor. Üç kademeli olarak uzayabilen bir mimarisi bulunan Hitch Hotel bu haliyle 7 metreye kadar bir alan vadediyor. Marka tasarımcılarına göre kabin tam kapasitede kullanıldığı zaman üç kişinin rahatlıkla konaklayabileceği bir oda da hizmetimize hazır.

Açılıp kapanır ayakların yanı sıra sökülebilir lastik setinin de yanında verildiği Hitch Hotel bu sayede araçtan bağımsız olarak da daha güzel bir manzaranın olduğu yere taşınabiliyor. Şimdilik iki adet pencere, açılır tavan tentesi, USB ve 12V çıkışı gibi standart donanımlarla gelen model, ileriki vadede klima desteğine bile sahip olacak. Tanıtıma özel olarak yurt dışında 3.200 dolarlık bir fiyatla satın alınabilen Hitch Hotel’in kısa süre içerisinde zamlanacağını da hatırlatmakta fayda var. İlk teslimatlar ise kasım ayında gerçekleştirilecek.