reklamı kapat

POPÜLER

Logi ZeroTouch her aracı akıllı otomobile dönüştürüyor

Android kullanıcılarının araç içi özel asistanı olmaya aday Logi ZeroTouch, direksiyon başında dikkatinizi yoldan ayırmadan akıllı telefon uygulamalarına erişmenizi sağlıyor. Havalandırmaya takılan özel bir akıllı telefon tutucu ve ZeroTouch Android uygulamasıyla kullanılan sistemle her araç akıllı otomobile dönüşüyor.

Logitech‘in Android tabanlı akıllı telefon aksesuarı ZeroTouch, kullanıcıya telefonu eline almadan arama yapma, mesaj alıp gönderme, gelen mesajları okuma, navigasyon ve müzik çaları kontrol etme özgürlüğü sunuyor. Android 4.4 ve üzeri işletim sistemli akıllı telefonlara destek veren sistemde kullanıcı, mıknatıslı telefon tutucu aksesuarını satın alıyor. Play Store’dan indirilen ZeroTouch uygulaması, akıllı telefon bu tutucuya tutturulduğunda aktif hale geliyor. Aracın kendi eğlence sisteminde var olan Bluetooth bağlantısını koparmadan kullanılabilen ZeroTouch, direksiyondaki kullanıcının elini telefonun önünden geçirip ihtiyacı olan şeyi söylemesiyle çalışıyor. ZeroTouch’tan mesaj yazmasını, adres tarif etmesini, Spotify’dan istenilen şarkıyı açmasını veya gelen mesaja cevap vermesini isteyebiliyorsunuz.

Kullanıcının dikkatini yola vermesi için tasarlanan ZeroTouch, arama yapma veya cevaplama benzeri temel fonksiyonları yerine getirmeyi hedefliyor. Akıllı telefon ekranına bakmadan basit şeyleri halledebilmeye yardımcı bu aksesuarın çok fazla üçüncü parti uygulamaya destek vermemesinin sebebi de bu. Amazon’da ön siparişe açılmış olan Logi ZeroTouch mıknatıslı akıllı telefon tutucu 40 dolar fiyata sahip.