reklamı kapat

POPÜLER

Twitch LOG Tasarım

Twitch, Türkiye’deki zamlı abonelik ücretlerini devreye aldı

Amazon’un sahibi olduğu canlı yayın platformu Twitch, Türkiye’deki zamlı abonelik ücretlerini devreye aldı.

Türkiye’de Twitch abonelik ücretleri Kademe 1 abonelik için 9,90 TL’den 43,90 TL‘ye, Kademe 2 abonelik 19,99 TL’den 87,90 TL‘ye, Kademe 3 abonelik ise 49,99 TL’den 215,90 TL’ye çıktı. Twitch tarafından bu konuda daha önce geçilen açıklama şöyle olmuştu:Twitch yayıncıları, topluluklarını oluşturmak ve hedeflerine ulaşmakta gelir getirici araçlarımızı kullanıyorlar. Bunlardan Abonelik, izleyicilerin sevdikleri yayıncıları desteklemesine olanak sağlayan en önemli araç. İlk günden bu yana abonelik fiyatları hiç yükseltilmemiş, hatta 2021 yılındaki yerel fiyatlandırma uygulaması ile pek çok ülkede fiyatlar düşürülmüştü. Şimdi ise, yayıncıların artan maliyetlerini ve bazı yerel para birimlerindeki dalgalanmaları dikkate alarak bazı ülkelerde abonelik fiyatlarını güncelliyoruz. Ne değişiyor? 28 Mart’tan itibaren Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’ta web’deki Kademe 1 abonelik ve hediye abonelik fiyatlarında güncelleme yapılıyor. Türkiye’de ise her üç kademedeki abonelik ve hediye abonelik fiyatları güncelleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mevcut abonelikler yeni fiyattan otomatik olarak yenilenecektir. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmez. Mevcut abonelere, bu fiyat güncellemesinin yürürlüğe girmesinden bir ay önce e-posta yoluyla bildirimde bulunulacaktır. Avustralya, Kanada ve Birleşik Krallık’ta Kademe 2 ve Kademe 3 abonelik ve hediye aboneliklerin fiyatında değişiklik yoktur.

Fiyat güncellemesi yalnızca masaüstü veya mobil web üzerinden satın alınan abonelikler için geçerlidir. Mobil uygulamadaki fiyatlar önümüzdeki aylarda güncellenecektir. 3 Haziran’a kadar Prime aboneliğinden bugünkü tutarın aynısını kazanmaya devam edersiniz. Bu tarihten sonra her ülke için belirtilen ödeme tutarları geçerli olacaktır.

İzleyicilere yayıncıları destekleyecek araç ve yöntemler sunmak önemli. Kapsamlı ve karmaşık değişiklikler yaptığımızda, bunun etkilerini anlayabilmek ve sonraki güncellemelere uygulayabilmek için aşamalı bir yaklaşım benimsiyoruz. Bu yıl içinde başka ülkelerde de fiyat güncellemesi olacağını tahmin ediyoruz ve bunları yürürlüğe girmeden sizlere bildireceğiz.”

Twitch gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

İLGİLİ HABERLER