reklamı kapat

POPÜLER

Samsung DeX

Yeni altyapı

Samsung DeX

Eski altyapı

Kullanışlı Samsung DeX altyapısı için sevindiren gelişme

Samsung DeX altyapısı uzun süredir hayatımızda. Firmanın ilk olarak Galaxy S8 ailesiyle hayatımıza soktuğu altyapı, gelecekte çok daha iyi hale gelecek gibi görünüyor.

Samsung DeX, ilk olarak bir aksesuar olarak karşımıza çıkmıştı. Bu aksesuar, üzerine koyulan telefonları monitör bağlantısıyla fonksiyonel bir bilgisayar haline getiriyordu. Bu altyapı Galaxy Note 9 ile değişti ve artık bu aksesuara olan ihtiyaç oradan kalktı. Kişiler Galaxy Note 9 modellerini direkt olarak “USB-C / HDMI” kablosuyla monitörlere bağlayabiliyor. Süreci çok daha kullanışlı hale getiren bu yeni dönem, Galaxy Note 9’un özel soğutma sistemiyle mümkün kılınıyor. İlk başta harici bir aksesuara ihtiyaç duyulmasının arkasında telefonların bu modda çok ısınması yer alıyor. Galaxy Note 9’da bu sorun görünmüyor. Yeni dönemde ise firmanın süreci tamamen kablosuz hale getirmek istediği söyleniyor. Tahminen Galaxy Note 10 ile hayatımıza girecek süreç, altyapıyı gerçekten ilk defa tamamen kullanışlı hale getirecek gibi görünüyor. Kablosuz Samsung DeX için aktif olarak çalıştığı söylenen firma, fark yarattığı özelliğin peşini bırakmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung DeX kablosuz olursa çok dikkat çeker

Akıllı telefonlar özellikle yeni 7 nm işlemciler için hiç olmadığı kadar güçlü hale geldiler. Yakında tam 10 GB RAM’e sahip modellerin satışa çıkması bekleniyor. Bu açıdan akıllı telefonları ihtiyaç durumunda kablosuz olarak bir masaüstü bilgisayar çevirme fikri, gerçekten harika duruyor.

İlginiz Çekebilir

İşte Galaxy Note 9