reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp PiP

WhatsApp, beklenen video özelliğine kavuştu

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, uzun süredir beklenen PiP modunu Android tarafında herkes için aktif etmeye başladı.

WhatsApp uzun süredir iOS sürümünde PiP (Resim içinde resim) moduna aktif olarak destek veriyor. Bu mod sayesinde kişiler, kendilerine gönderilen Instagram, Facebook ve YouTube videolarını ayrı bir pencereye alarak izleyebiliyor. Direkt olarak uygulama içerisinde sohbet ederken video izlenmesine imkan tanıyan PiP modu, kullanıcılar arasında çok beğeniliyor. İşte bu özellik Android tarafında da kullanıma çıkıyor. Uygulamanın herkese açık son beta sürümü 2.18.301 içerisinde yer alan özellik, Twitter bağlantıları haricinde sorunsuz olarak çalışıyor. Ayrıca PiP modu şu an sadece aktif sohbet içerisinde yer alıyor. iOS tarafında ise kişiler video izlerken başka sohbetlere de giriş yapabiliyor. Ancak bunun kısa süre içerisinde Android için de aktif edileceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp PiP modu gibi özelliklerle gelişmeye devam ediyor

Biliyorsunuz platform sürekli olarak gelişiyor ve kullanıcı kitlesini artırmaya devam ediyor. Özellikle Türkiye’de inanılmaz oranda kullanılan servis, olmazsa olmaz uygulamalar arasında başı çekiyor. Şirketler ve müşteriler arasındaki bağlantıyı değiştiren platform, iletişim konusundaki sınırları da ortadan kaldırıyor. Birçok kişi artık normal telefon görüşmesi bile platform üzerinden yapmayı tercih ediyor.

İlgili Video

Instagram’ın çok da fazla gündeme gelmeyen son denemesi IGTV