reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

İşte WhatsApp desteği kesilen akıllı telefonlar

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, eski cihazlara verdiği desteği kesiyor. İşte saf dışı bırakılacak o akıllı telefon modelleri;

Facebook’un sahibi olduğu uygulamalardan WhatsApp, yine bir destek kesme haberiyle gündemde bulunuyor. Açıklandığı kadarıyla Nokia S40 işletim sistemine sahip telefonlarda artık uygulama kullanılamıyor. Yani WhatsApp için Nokia Asha 201, Nokia Asha 205, Nokia Asha 210, Nokia Asha 230, Nokia Asha 500, Nokia Asha 501, Nokia Asha 502, Nokia Asha 503, Nokia 206, Nokia 208, Nokia 301 ve Nokia 515 gibi telefonlar temelli olarak saf dışı ediliyor. Buna ek olarak Android ve iOS tarafıyla da alakalı yeni bir açıklama var. Buna göre uygulamanın desteği iOS 7 ve daha düşük işletim sistemli iPhone’lara 1 Şubat 2020 itibariyle kesiliyor. Android 2.3.7 ve daha düşük cihazlar da aynı tarihte saf dışı ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp en son web sürümüne gelen bir özellikle gündeme gelmişti

Platform tarayıcılardan erişilen Web sürümünde PiP özelliğini sunmaya başladı. Resim içinde resim olarak geçen bu özellik, global olarak herkes için aktif edilmiş durumda. Bu yeni gelen PiP özelliği, şimdilik direkt olarak paylaşılan videolarda çalışıyor. PiP sayesinde kişiler paylaşılan videoları ayrı pencere haline getirerek izleyebiliyor. Böylece video izlenirken sohbet edilmeye ya da sayfada gezilmeye devam edilebiliyor. Yakında Facebook, YouTube ve Instagram videolarına da destek verecek özellik, oldukça beğeniliyor.

İlginizi Çekebilir

Beş arka kameralı akıllı telefon Nokia 9 PureView