reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp Web sürümüne sevindiren yeni destek

Dünyanın açık ara en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, tarayıcılar üzerinden çalışan sürümüne sevindiren bir güncelleme yaptı.

WhatsApp hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda tarayıcılardan erişilen Web sürümünde PiP özelliğini sunmaya başlamıştı. Resim içinde resim olarak geçen bu özellik, başından beri sadece direkt olarak paylaşılan videolarda çalışıyordu. Yakında Facebook, YouTube ve Instagram videolarına da destek verecek denilen özellik, sonunda bu desteğe kavuştu. Yani artık PiP modu tarafınıza atılan Facebook, YouTube ve Instagram videolarında da aktif olarak kullanılabiliyor. Bilmeyenler için PiP sayesinde kişiler paylaşılan videoları ayrı pencere haline getirerek izleyebiliyor. Böylece video izlenirken sohbet edilmeye ya da sayfada gezilmeye devam edilebiliyor. Mobil için daha da faydalı olan resim içinde resim özelliği, kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp Web oldukça yüksek oranda kullanılıyor

Uygulama halen en çok mobilde kullanılıyor olmasına rağmen Web sürümü de popülerliğini artırıyor. Özellikle masa başında çalışanları çok memnun eden sürüm, kullanışlı yapısıyla zahmetsiz ve hızlı bir iletişim imkanı tanıyor. Biliyorsunuz şirketler artık birçok iletişim ihtiyacını WhatsApp üzerinde sağlıyor. Bu yüzden uygulamaya bilgisayarlar üzerinde erişim sağlamak büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Ana şirket Facebook’un başarısız sayılan denemesi IGTV