reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’dan dikkat çekici bir proje daha

Samsung, ambalajlarında sürdürülebilir malzemeler kullanmaya başlayacağını duyurdu. Şirket, telefonlarında, tabletlerinde ve kalıplarında kullandığı plastik torbalar yerine “çevre dostu malzemeler” kullanacağını açıkladı.

Şirket ayrıca telefon şarj cihazlarının kullanımını azaltmak için tasarımını değiştireceğini de belirtti. Şirket, klimalarını, buzdolaplarını, TV’lerini ve çamaşır makinelerini fosil olmayan yakıt kaynaklarından gelen geri dönüştürülmüş malzemeler ve biyoplastiklerle korumak için kullanılan plastik torbalarla değiştireceğini söylüyor. Son olarak, şirket kılavuzlarında “küresel çevre kuruluşları” tarafından onaylanmış kağıdı gelecek yıla kadar kullanmaya başlayacak.

Samsung’dan konu hakkında açıklama

Şirketin küresel müşteri memnuniyeti merkezi başkanı Gyeong-bin Jeon, şirketin “toplumun kaynakların tükenmesi ve plastik atıkları gibi çevre sorunlarını” ele almak için çalıştığını ve ürettiği atıkları en aza indirmek istediğini söylüyor. Değişim sürecinde, Samsung, 2030 yılına kadar 500 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmaya ve 7,5 ton atılan ürünü toplamaya söz veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S10 ailesi için geri sayım başladı

Galaxy S10 ailesi de teknoloji tutkunları tarafından dört gözle bekleniyor. Galaxy S10 ailesi 20 Şubat’ta San Franciso’da gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak. Dört farklı modelle kullanıcıların beğenisine sunulacak Galaxy S10, özellikle plus modeliyle fark yaratması bekleniyor. Konu hakkındaki detayları sizlere aktaracağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir

Telefonların arayüz yapısı Samsung One UI