reklamı kapat

POPÜLER

Samsung, denizlerdeki kirliliği azaltan çalışmalarını açıkladı

Samsung, denizlerdeki kirliliği azaltan çalışmalarını açıkladı

Samsung, her geçen gün daha da büyüyen denizlerdeki ekosistemi ve doğal yaşamı etkileyen kirlilik sorununu çözmek için harekete geçti.

Konu hakkında firmadan şu açıklama geldi: “Samsung, bu doğrultuda denizlerde ve okyanuslarda bulunan, 50 km açığa kadar yayılmış plastik atıkları (OBP) geri dönüştürerek, dönüştürdüğü bu malzemeleri yüksek çözünürlüklü monitörlerde ve Galaxy cihazlarda kullanıyor. 2 milyon kişinin 6 ayda kullandığı toplam su miktarına eşit tasarruf sağlanıyor. Bu gelişmelere paralel olarak, Samsung’un Cihaz Çözümleri (DS) biriminin üretim tesislerinde kullanılan çevre dostu su arıtma teknolojisi, üretim tesislerinde önemli bir tasarruf sağlamaya devam ediyor. Su kullanımını azaltan bu teknoloji, iki milyon kişinin altı ayda kullandığı toplam su miktarına eşit miktardaki suyun yeniden kullanılmasını sağlıyor. 

Samsung, halihazırda plastik atıklardan dönüştürülen malzemeleri ürettiği monitörler ve mobil cihazlarda kullanmayı sürdürüyor. Şirket ayrıca, yarı iletken (çip) üretim tesislerinde atık suların arıtımını sağlayarak denizlerdeki kirliliği azaltmaya katkı sunuyor. Samsung’un bu zamana kadar gerçekleştirdiği çalışmalar, hazırlanan infografik vasıtasıyla detaylı olarak aktarılıyor. “

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket, yaptığı paylaşımda 2022 model monitörlerin arkasında geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmayı hedeflediğini belirtiyor. Burada spesifik olarak 2 ton geri dönüştürülmüş plastik kullanacaklarını aktaran şirket, Galaxy S22, Galaxy Tab S8 ve Galaxy Book2 Pro serilerinde de okyanus kaynaklı atık plastik malzemeler kullandıklarını söylüyor. 70 milyon ton suyu yeniden kullanan ve su tüketimini 10,25 milyon ton azaltan teknoloji devi firma, atık su çalışmaları ile günlük ortalama 260 bin ton atık suyun arıtılmasını ve bertaraf edilmesini sağladıklarını da açıkladı.

İlginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle