reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

AirPower
Apple
Apple

Apple’dan “cihazların birbirini şarj edebileceği” çok ilginç altyapı

Teknoloji devi Apple, yeni donanımlar yanında yeni teknolojiler üzerinde de çalışmaya devam ediyor. Yeni alınan patent ise ilginç görünen bir altyapıyı karşımıza getiriyor.

Advertisement

Apple, biliyorsunuz 2017 iPhone modelleriyle kablosuz şarj dünyasına adım attı. Burada Qi standardını benimseyen ve pazarı hareketlendiren firma, süreçte daha ilginç planlar yapıyor. Yeni ortaya çıkan bir patente göre firma, cihazların birbirini kablosuz olarak şarj edebileceği bir altyapı üzerinde çalışıyor. Bu altyapıda örneğin iPad’in üzerine konan iPhone’u kablosuz olarak şarj etmesi hayal ediliyor. Firma ilginç olarak süreci tek bir cihazla da kısıtlamıyor. Patent çizimlerinde üzerinde üç farklı şarj noktası bulunan MacBook karşımıza çıkıyor. Bu altyapıda örneğin iPhone, Watch ve AirPods’un bilgisayar üzerinden aynı anda şarj edilebileceği tahmin ediliyor. Bu da gayet kullanışlı görünüyor. MacBook’lar içerisinde doğal olarak büyük piller yer alıyor. Elbette bu patentlerin gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bilinmiyor. Ancak firmanın bu altyapıyı kuracak teknolojik altyapıyı elinde tuttuğu biliniyor. Firma ayrıca gerçek kablosuz şarj üzerinde de çalışıyor. Bu süreçte telefonu şarj etmek için bir yüzeye koymak gerekmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple
Apple

Apple’dan eylül ayında üç yeni iPhone geliyor

Bunların OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, yine OLED ekranlı dev iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor. Bakıldığı zaman ikinci jenerasyon iPhone X 800-900 dolar, iPhone X Plus 900-1000 dolar, LCD ekranlı 6,1 inç iPhone ise 600-700 dolar seviyesinde karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İlgili Video

iPhone X için hazırlanan son reklam