reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

Yeni Apple iPad Pro modelleri için heyecanlandıran A12X işlemci detayı

Teknoloji devi Apple‘dan çok yakında yüz tanıyabilen yeni iPad Pro modelleri geliyor. Yeni tabletler performans konusunda sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

Apple‘ın yeni iPad Pro modelleri hakkında taze bilgiler var. TrueDepth kamera sistemiyle FaceID yüz tanıma sistemini kullanacak modeller, yeni bilgilere bakılırsa güçlerini Apple A12X işlemciden alacak. Bu işlemci iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinde yer alan 7nm A12 Bionic işlemci üzerine kuruluyor. Kaynakların verdiği bilgiye göreyse A12X, A12 Bionic’e oranla daha yüksek performans sunuyor. Aynı zamanda çok daha yüksek grafik gücüne sahip olduğu belirtilen işlemci, gerçekten heyecan yaratıyor. Bunun arkasında ise A12 Bionic’in hali hazırda mobildeki en güçlü işlemci olması yatıyor. Burada performansın daha da artacak olacak olması, tabletlerin neredeyse gelişmiş bir dizüstü kadar güçlü olacağını gözler önüne seriyor. A12X işlemciye Vortex kod adını veren firma, yeni tabletler ile başka yenilikler de getiriyor. Fiziksel bir home butonuna sahip olmayacak tabletlerin, oldukça ince çerçevelere sahip olduğu biliniyor. “Magnetic Connector” bağlantısı ile gelecek modellerin, Lightning portunun yerini alacak USB-C portu üzerinden harici monitörlere 4K HDR video aktarabileceğini duyulanlar arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple iPad Pro ile sınırları zorlayacak

Ancak firmadan başka yeni donanımlar da gelecek. Burada özellikle uygun fiyatlı bir yeni MacBook beklentisi bulunuyor. Ayrıca yeni iMac, Mac Mini ve modüler Mac Pro modellerinin de tanıtılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Şirketin A11 Bionic işlemci odaklı en son reklamlarından