reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk’ın Anıtkabir paylaşımı rekor kırdı

Türkiye‘ye 9-10 Kasım’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Global SatShow kapsamında gelen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmüştü. Dün 15:50’de gerçekleşen görüşmede Türksat 5A ve 5B uydularının uzaya fırlatılmasının yanı sıra elektrikli otomobil, yenilenebilir enerji, Tesla ve SpaceX ile Türkiye’deki firmaların yapabileceği ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapılmıştı.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, Elon Musk’ın Türkiye’ye Türksat 5A-5B uydularının uzaya fırlatılması bağlamında geldiğini belirtmiş, “9 Kasım‘da bununla ilgili Airbus ile bir anlaşma yapılacak. O da bunun alt tedarikçilerinden birisi. Kendi SpaceX firması. Bunu konuştuk.” açıklamasını yapmıştı. Elon Musk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesinin ardından Anıtkabir’i ziyaret etti ve burada çektiği fotoğrafları Instagram hesabı üzerinden paylaştı. İki saat içerisinde iki fotoğraf paylaşan Musk, Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktı. Musk, paylaştığı fotoğrafın altına ise “Çiçek koydum. Üç kırık kaburga, delik akciğer ve o yine de yurtta ve dünya da barış için savaştı” yazdı. Elon Musk’ın paylaştığı fotoğraflar büyük ilgi gördü ve Musk’ın Anıtkabir’de çektiği fotoğraflar kendi paylaşımları içerisinde rekor kırarak toplamda 1 milyondan fazla beğeni aldı.

Elon Musk Kimdir?

Güney Afrika asıllı Elon Musk, son dönemin en çılgın girişimcileri arasında yer alıyor. Sıfırdan oluşturduğu PayPal ile bankalara kafa tutan Musk, bu büyük girişimi satarak SpaceX, Tesla ve Solar City şirketlerini kurdu. SpaceX ile uzay taşımacılığına odaklanan girişimci, Tesla ile gerçek bir elektrikli otomobil pazarı yarattı. Daha sonra Tesla’ya dahil ettiği Solar City ile güneş enerjisi üzerine çalışan Musk, şu günlerde mevcut şirketlerine ek bazı çalışmalar daha yürütüyor. Bunların en başında detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Hyperloop geliyor. Ayrıca trafik sorunun çözmeye yönelik Boring Company de görev başında bulunuyor.

Atatürk Anıtkabir

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()

I placed the flowers Three broken ribs A pierced lung And still he fought

Elon Musk (@elonmusk)’in paylaştığı bir gönderi ()