reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro

iOS 12.1 kodlarından merak edilen yeni Apple iPad Pro modellerine özel ilginç detaylar

Teknoloji devi Apple, yeni iPhone ve Watch modelleriyle beraber iki yeni iPad Pro‘yu tanıtmadı. Ancak modeller için iOS 12.1 kodlarında önemli bilgilere rastlandı.

Apple‘dan geçen hafta 5,8 inç OLED ekranlı iPhone Xs, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone Xs Max ve 6,1 inç LCD ekranlı iPhone XR telefon modelleri geldi. Bunlara ek olarak Watch Series 4 modeli de tanıtıldı. Ancak söylediğimiz gibi beklenen iki yeni iPad Pro görücüye çıkartılmadı. Bu durum birçok kişiyi gerçekten üzüyor. Çünkü yeni tabletlerin iPad dünyasına büyük yenilikler getirmesi bekleniyor. Bu modeller bildiğimiz kadarıyla 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı ekran boyutuna sahip olacak. Bünyelerinden Touch ID parmak izi sensörü ve fiziksel home butonu kaldırılacak tabletler, bunun yerine Face ID yüz tanıma teknolojisi üzerine kuruluyor. Bu sayede oldukça ince çerçevelere sahip olacak aile, bu yapıyı çentiksiz olarak sunacak deniyor. iOS 12.1 betasında görünen veriler ise tabletlerin kesin olarak yolda olduğunu gösteriyor. Çünkü kodlarda yatay olarak çalışan Face ID sistemi karşımıza çıkıyor. Yatay kullanımın mevcut TrueDepth yapısında çalışmadığı söyleniyor ve bu noktada geriye sadece yeni iPad modelleri kalıyor. Kodlarda modellerin video çıkışı hakkında da bazı detaylar var. Biliyorsunuz iki yeni iPad modeli de Lightning yerine USB-C girişiyle gelecek gibi görünüyor. İşte bu port üzerinde dışarıya görüntü aktarımı konusunda altyapı hazırlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan iPad Pro modelleri dışında başka beklenen ürünler de var

Bunlar için Apple’ın 2018 bitmeden bir etkinlik daha yapabileceği konuşuluyor. Hatta bunun önümüzdeki düzenleneceğini belirtenler dahi var.

İlginizi çekebilir

Şirketin A11 Bionic işlemci odaklı en son reklamlarından