reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad Pro
Apple iPad Pro
Apple iPad Pro

Apple’ın yeni çerçevesiz iPad Pro modelleri için ilginç detay

Teknoloji devi Apple, aylardır yüz tanıyabilen yeni iPad Pro modelleriyle gündeme geliyor. Bu modeller için iOS 12 kodlarında ilginç br detaya rastlanmış durumda.

Yeni iPad Pro modelleri, biliyorsunuz FaceID yüz tanıma teknolojisi üzerine kurulacak. Bu sayede çerçevesiz yapıyı benimseyecek aile, görüldüğü kadarıyla arayüz açısından da önemli bir değişiklik getiriyor. iOS 12 beta kodlarında göründüğü üzere yeni iPad modelleri yuvarlatılmış ekran köşelerine sahip olacak. Yani iPhone X ile yapılan dönüşümü geçirecek tabletler, bu sayede göze daha yeni ve yumuşak görünecekler. Doğal olarak TouchID parmak izi sensörünü taşımayacak tabletler, ilginç olarak 3.5mm kulaklık girişini de barındırmayacaklar. Daha önce duyduğumuz kadarıyla 12,9 inç ve 10,5 inç olmak üzere iki farklı boyutta elde edilebilecek modeller, sadece dikey tutulduğu zaman yüz tanıma yapabilecek deniyor. Ayrıca bu yıl Smart Connector bağlantısının tabletin altına çekileceği gelen bilgiler arasında bulunuyor. Bu arada aynı kodlar içerisinde iPhone X Plus‘ın çizimi de gözler önüne seriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPad Pro
Apple iPad Pro

2018 iPhone ailesini tekrardan hatırlarsak

Artık herkesin bildiği üzere Apple‘dan kesin olarak üç yeni telefon geliyor. Bunların 5,8 inç OLED ekranlı ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus ve 6,1 inç LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı biliniyor.

İlginizi çekebilir

Şirketin en son reklamlarından