reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

turkcell

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone’dan önemli açıklama

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone, dikkat çekici ortak bir bildiri paylaştı. Üç şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, Avcılar Belediyesi’nin üç şirketin baz istasyonuna haksız yere saldırısı var. Şirketin yapmış olduğu resmi açıklama ise şöyle devam ediyor:

Son günlerde Avcılar Belediyesi sınırları içerisinde yıllardır hizmet sunan, ilgili kamu kurumları tarafından sürekli denetlenen baz istasyonlarına yönelik Avcılar Belediyesi tarafından yapılan hukuksuz müdahaleler (baz istasyonlarının tahribi, kablolarının kesilmesi gibi yöntemlerle) sonucunda binlerce vatandaşımız internet, ses ve SMS hizmetlerini alamaz durumda bırakılmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anayasamızın 22. maddesinde “Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir” ibaresiyle güvence altına alınan haberleşme özgürlüğünü ve bir kamu hizmeti niteliğindeki haberleşme hizmetini bazı rant hesapları uğruna engellemeye yönelik bu girişimlere karşı hukuki adımlar kararlılıkla atılmakta olup telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zararlara mahal bırakılmaması adına Devletimizin ilgili tüm kurumlarına gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

İrademiz dışında gelişen ve vatandaşlarımızı mağdur eden bu sorunun süratle çözülmesini umuyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.