reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad iOS 12

Apple’ın iPad için iOS 12’de yaptığı gizli değişiklik neye işaret ediyor?

Dün akşam merakla beklenen iOS 12‘yi tanıtan Apple, iPad için yaptığı dikkat çeken bir değişiklik ile gündemde. Bu değişiklik gelecek iPad modelleri için önemli bir detay veriyor olabilir.

Büyük şirket biliyorsunuz iPhone X ile kendi ekosisteminde yüz tanıma devrini başlattı. Bunu telefona eklediği TrueDepth kamera sistemiyle mümkün kılan Apple, uzun süredir bir Face ID‘li iPad Pro ile gündeme geliyor. iOS 11.3 içerisinde Modern iPad (iPhone X “Modern iPhone” olarak geçiyordu) olarak görülen bu ürün, iOS 12‘de yapılan değişikliğe göre gerçekten yolda bulunuyor. İlk olarak iPad ailesi iOS 12 ile iPhone X benzeri kaydırma hareketlerine kavuşuyor. Bunun fiziksel home butonu yani Touch ID olmayan bir tablet için en güçlü gösterge olduğu belirtiliyor. Bir diğer değişiklik ise kendisini tabletin üst menü barında gösteriyor. Normalde iPad’in saati üst menü barının tam ortasında yer alıyor. iOS 12 ile bunu değiştiren firma, saati ve tarihi en sol tarafa almış durumda. Yani tablet arayüzünün ortasında çentik için bir yer açan Apple, modeli bu yıl satışa sunacak gibi duruyor. Eylül ayındaki etkinlikte yeni iPhone’lar ile tanıtılması beklenen Face ID‘li iPad Pro, tasarımsal olarak aşağıdaki gibi görünebilir deniyor. Bu ince çerçeveli tasarım çentiğe rağmen gerçekten hoş duruyor.

Apple iPad iOS 12

Apple iPad iOS 12

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPad Pro yüz tanıma ile daha kullanışlı hale gelebilir

iPad tarafında da iPhone tarafında olduğu gibi uzun süredir köklü değişiklikler yapmayan Apple, Face ID ile bunu değiştirmek istiyor gibi görünüyor. Mevcut kullanıcıların yorumları göz önüne alındığı zaman yüz tanıma güzel görünürken, modelin fiyatı ise biraz göz korkutuyor. OLED yerine LCD ile geleceği belirtilen tabletin, yine de hiç ucuz olmayacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir

Yeni tablet bu teknoloji üzerine kurulacak