reklamı kapat

POPÜLER

tim cook

Tim Cook’tan iPhone kullanımıyla ilgili bilgiler

iOS 12, müşterilerin iOS cihazlarıyla etkileşim kurmakla geçirdikleri zamanı anlamalarını ve bu zamanın kontrolünü ele almalarını kolaylaştırmak için iOS 12’ye eklenen yeni araçlarını tanıtmıştı.

Screen Time adı verilen özellik sayesinde kullanıcılar uygulama ve web sitelerinde ne şekilde zaman geçirdikleriyle ilgili bilgilere ulaşabiliyor. Screen Time, kullanıcıların kullandıkları her uygulamada geçirdikleri toplam zamanı, kategorilerine göre uygulamaları kullanım sıklıklarını, kaç adet bildirim aldıklarını ve iPhone veya iPad’lerini ne kadar sıklıkla ellerine aldıklarını gösteren, detaylı günlük ve haftalık Etkinlik Raporları oluşturuyor. Kullanıcılar, iOS cihazlarıyla ne şekilde etkileşime geçtiklerini anladıklarında, belirli bir uygulama, web sitesi veya uygulama kategorisinde ne kadar zaman harcadıklarını denetleyebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 12 ile telefon kullanımıyla ilgili bilgilere ulaşılabiliyor

Apple’ın CEO’su Tim Cook, CNN’e verdiği röportajda iPhone’ununu çok fazla kullandığını belirtti. iPhone’un kendisi için bağımlılık yaratmadığını söyleyen Cook, iOS 12’ye eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcıların telefonlarında ne kadar zaman geçirdiklerine kolayca ulaşabileceklerini dile getirdi. Tim Cook’un CNN’e verdiği röportaja haberin devamından ulaşabilirsiniz.

Video