reklamı kapat

POPÜLER

Knock

iPhone aracılığıyla Mac’leri kilit ekranından çıkaran uygulama: Knock [Video]

Uygulama zengini olarak tanımlayabileceğimiz iOS platformuna katılan yaratıcı ve kullanışlı uygulamalara bir yenisi eklendi. iPhone ve Mac bilgisayar kullanıcılarına özel Knock yayınlandı. Uygulama ile Mac’lerin kilit ekranı klavyeden parola girmeden açılabiliyor. Bunun için yapılması gereken, yalnızca Knock uygulamasının yüklü olduğu iPhone ekranına iki kere tıklamak.

Uygulama, yaratıcıları William Henderson ve Jon Schlossberg‘in kendi aralarında her bilgisayar açılışında şifre girmek için ne kadar zaman kaybettiklerine dair yaptıkları sohbet sonrasında ortaya çıkıyor. Uygulamanın çalışabilmesi için App Store’den uygulamanın iOS 7 yüklü iPhone’a kurulması ve uygulamaya ait internet sitesi üzerinden ufak boyutta bir yazılımın bilgisayara kurulması gerekiyor. Düşük enerjili Bluetooth 4.0 teknolojisini kullanan uygulama bu sayede iPhone’un pil tüketimine olabilecek en az yükle çalışıyor.

Uygulama, iPhone’un kilidini açmaya gerek kalmaksızın Mac bilgisayarınıza yaklaştığınız an devreye giriyor ve telefona iki kere tıklandığı an bilgisayarın kilit ekranını kaldırıyor. Çalışma prensibi olarak hem ses hem de titreşimi algılayarak çalıştığı için kazara bilgisayarınızın kilidini kaldırmanız ihtimalini de devre dışı bırakmış oluyor.

Uygulamanın uyumluğı Mac versiyonları ise şu şekilde:

  • Macbook Air: 2011 veya daha yeni
  • Macbook Pro: 2012 veya daha yeni
  • iMac: 2013 veya daha yeni
  • Mac Mini: 2011 veya daha yeni

Knock

FiYAT
6,99 TL

BOYUT
1,5 MB

YÜKLEMEK iÇiN
iOS: https://itunes.apple.com/us/app/knock-unlock-your-mac-without/id692929970?mt=8

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERi
Knock
Knock
VİDEO

İLGİLİ HABERLER