reklamı kapat

POPÜLER

Parmak iziyle Mac’e giriş yapmayı sağlayan uygulama [Video]

Apple’ın parmak izi taraması yapabilmeyi sağlayan Touch ID özelliği kilit ekranını hızlıca geçmeye ve App Store’dan şifresiz alışverişe olanak tanıyor. Şimdilik yalnızca iPhone ve iPad modellerinde olan bu özellik, maalesef Mac’lerde bulunmuyor. Ancak yeni çıkan bir uygulama sayesinde Mac’e de parmak iziyle giriş yapmak artık mümkün

App Store’da satışa sunulan FingerKey adlı uygulama, birden fazla bilgisayarın kilidini açabiliyor. Ayrıca iPhone’un bildirim merkezinde widget olarak da görünen FingerKey, yüksek güvenlik sağlayabiliyor. Uygulamanın çalışabilmesi için Bluetooth LE gerekiyor. Bu özellik, Touch ID’yi bünyesinde barındıran tüm iPhone modellerinde mevcut. Fakat her Mac’te bu özellik bulunmuyor. Dolayısıyla uygulamanın kullanılabilmesi için bu teknolojiyi destekleyen bir Mac kullanılması gerekiyor.

Mac kilitlendiği anda uygulama üzerinden hangi bilgisayarın kilitlendiği görülebiliyor. Daha sonra ise kilidi açılmak istenen bilgisayarın üzerine dokunuluyor ve parmak izi okutuluyor. Kısa süre içerisinde ise bilgisayara erişmek mümkün oluyor.

Önemli uyarı!
Uygulama geliştirici iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcılarının bağlantı problemi yaşayabildiklerini ancak kısa bir süre içerisinde güncelleme yayınlanacağını iletiyor.

FingerKey

FİYAT
4,29 TL

BOYUT
iOS: 13,7 MB

YÜKLEMEK İÇİN
iOS

VİDEO