reklamı kapat

POPÜLER

Samsung telefonlarla Windows 10’a parmak iziyle giriş yapma dönemi başlıyor

Samsung Flow ismini hiç duymamış olabilirsiniz, bu gayet doğal. Samsung’un bu uygulaması Galaxy Tab Pro S kullanıcılarının Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy Note 5, Galaxy A5 (2016) ve Galaxy A7 (2016) cihazlarını kullanarak parmak iziyle cihaza erişmesini sağlıyor. Dolayısıyla oldukça sınırlı bir kitleye hitap ediyor. Ancak yeni gelen özellikle birlikte tüm Windows 10 kullanıcıları artık bu özellikten faydalanabilecek.

Yeni gelecek olan güncellemeyle birlikte her Windows 10‘lu cihazın belirli Samsung modelleriyle açılabileceği belirtiliyor. Samsung Flow’da önce kullanıcı belirleniyor ve sonrasında parmak izi tanımlanıyor. Windows 10 işletim sistemli cihaz açılıp kullanıcı girişi kısmına ulaşıldığında Samsung telefondan parmak izi okutularak kullanıcı girişi gerçekleşmiş oluyor. Güncellemeyle gelecek olan özelliği kullanmak için Samsung imzalı cihazlardan birini kullanıyor olmak gerekiyor.

Samsung Flow sadece bilgisayar parmak iziyle giriş yapmanın dışında farklı özellikler de sunuyor. Örneğin uygulama aracılığıya farklı cihazlar arasında dosya transferi yapmak mümkün oluyor. Bilgisayar ile telefon devamlı olarak birbiriyle bağlantılı olduğu için cihaza gelen bildirimler bilgisayar üzerinden görüntülenebiliyor ve cevaplanabiliyor. Nisan ayında gelecek olan büyük güncelleme ile birlikte uygulamanın bu özelliğe kavuşacağı belirtilirken net bir tarih verilmediğini belirtelim.

YORUMLAR