reklamı kapat

POPÜLER

Sonos’un yeni hoparlörü gün yüzüne çıktı

Dünyaca ünlü ses ürünleri üreticisi Sonos, yakın zamanda yepyeni bir hoparlörle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Sızdırılan bu yeni hoparlör, şık tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmeye aday görünüyor. 

Soundbar’ın tasarımına baktığımızda üst kısmın televizyonun yerleştirilmesi için ayrılmış olduğu görülüyor. Böylece televizyondan daha iyi bir ses deneyimi elde edileceği söyleniyor. Ancak konu Sonos olunca bu cihazın sadece televizyonun sesini iyileştirmekle yetinmesi uzak bir ihtimal gibi görünüyor. Kablosuz bağlantılı hoparlörleriyle ön plana çıkan ve gelişmiş mobil uygulamasıyla müzik severleri kendisine çeken Sonos’un bu hoparlörde de benzer özellikler sunabileceği düşünülüyor.


Tasarımı genel hatlarıyla sızdırılan Sonos PlayBase, teknik özellikleriyle ilgili fazla bir şey söylemek mümkün değil. Cihazın arka kısmında ethernet girişive optik giriş bulunuyor. Ön tarafında hoparlör ızgaralarının yer aldığı cihazda sadece bir tane tuş bulunuyor.   Cihazın sadece bir tuşu bulunması, hoparlörün bir yerinde dokunmatik kontrol arayüzünün kullanılabileceği ihtimalini akıllara getiriyor. Fakat görsellerde böyle bir kontrolün yer aldığını gösteren herhangi bir ibare yer almıyor. B&H isimli perakende sitesinde önce sayfası yayınlanan sonrasında ise hızlı bir şekilde kaldırılan Sonos PlayBaes’in mart ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Sonos’un yakında cihazı tüm detaylarıyla tanıtması bekleniyor.

 

YORUMLAR