reklamı kapat

POPÜLER

iphone

LG Display CEO’sundan Apple’ın yol haritasıyla ilgili önemli açıklama

Apple’ın OLED ekranlara geçiş yapmanın yollarını aradığını bir süredir biliyoruz. Fakat bu geçişin nasıl olacağı ve sürecin tam olarak nasıl işleyeceğiyle ilgili kesin bilgiler maalesef elimizde mevcut değil. Apple’ın OLED’e geçiş aşamasıyla ilgili yeni bir bilgi ise hiç beklenmedik bir kaynaktan, LG Display’in CEO’sundan geldi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Han Sang-beom’ın söylediklerine bakılırsa Apple’ın OLED ekranlara geçişi beklendiği kadar hızlı olmayacak.

CEO’nun aktardığına göre Apple’ın bir anda yüzde yüz oranda OLED ekrana geçiş yapması mümkün değil. Yılda 220 ile 330 milyon iPhone üretimi gerçekleştiren Apple’ın tüm cihazları için OLED ekrana hemen geçilemeyeceğini belirten Han Sang-beom, gelecek iPhone modellerinin büyük bir bölümünde LCD ekran kullanımının devam edeceğine işaret ediyor.

Yapılan bu açıklama daha önce analist Ming-Chi Kuo’nun yaptığı analizle de bire bir örtüşüyor. Kuo geçtiğimiz dönemlerde 3 adet iPhone modelinin tanıtılacağını ileri sürmüştü. iPhone 7s, iPhone 7s Plus ve iPhone 8 olarak anılacak olan cihazların tamamında OLED ekranın kullanılmayacağını ifade etmişti. iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın mevcut tasarımı devam ettireceğini söyleyen Kuo, OLED ekranın ve yenilenmiş tasarımın iPhone 8’e özel olacağını dile getirmişti. Henüz duyurulmasına uzun bir süre olan cihazlarla ilgili detayların önümüzdeki dönemlerde daha da netleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR