reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Redstone 3 güncellemesine dair iddiaları doğruladı

Adını sık sık güncellemeler ve yeniliklerle anmaya başladığımız Windows 10 yine bizi şaşırtmayan bir gelişmeyle karşımıza geliyor. Nisan ayında Creators Update‘i yayınlaması beklenen Microsoft, Redstone 3 kod ismiyle anılan büyük bir güncellemenin daha geleceğine dair iddiaları sonunda onayladı.

Kısaca geçmişe bakmak gerekirse Windows 10, 2015 senesinin temmuz ayında kullanıma sunuldu. Yapılan aylık ufak değişikliklerin yanı sıra o zamandan bu yana iki büyük güncelleme paylaşıldı. Problemlere son vermesi beklenen üçüncü güncellemenin ise nisan ayında gelmesi bekleniyor. Kullanıcılar heyecanla Creators Update’i beklerken bir yandan da Redstone 3 kod isimli büyük güncellemenin geleceği de kesinleşti.

Elbette Microsoft bu güncellemeyi Redstone 3 ismiyle değil, “2017’deki İkinci Güncelleme” şeklinde anıyor. Alışıldığı üzere bu güncellemenin de bir geri bildirim süreci olacak. Windows Insiders programına dahil olanların test süreci bittikten sonra yenilikler tüm Windows 10 kullanıcılarıyla paylaşılacak. Böylece Microsoft’un bir sene içinde iki büyük güncelleme yayınlama geleneği de bozulmamış olacak.

Aile ve arkadaşlarla paylaşım yapmayı kolaylaştıran My People özelliği Creators Update’ten çıkartılmıştı. Bu özelliğin yanı sıra Home Hub ve Project Neon adıyla anılan tasarım değişikliklerinin de Redstone 3 ile kullanıma sunulması bekleniyor. Şimdilik bu büyük güncellemenin ne zaman paylaşılacağına dair bir bilgi ise bulunmuyor.