reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi hakkında yeni bilgiler

Yazılım devi Microsoft, bir sonraki Windows 10 güncellemesi üzerinde aktif olarak çalışıyor. En son karşımıza Windows 10 Fall Creators Update güncellemesi ile çıkan şirket, “isimsel” olarak bu yapıyı koruyacak gibi görünüyor.

Redstone 5 kod isimli sürümde görüldüğü üzere bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesi de “Creators Update” ibaresini kullanacak. Bu sefer Windows 10 Spring Creators Update olarak gelecek güncelleme, eğer doğruysa nisan ayında ücretsiz şekilde indirmeye sunulacak. Henüz tam olarak bilinmeyen birçok yeni özellik ve Fluent Design tasarım anlayışı etrafında yeni değişikler taşıması beklenen güncelleme, Windows ekosistemi içerisinde merakla bekleniyor. Çok köklü değişikleri getirmeyeceği tahmin edilen güncelleme, dosya gezgini içerisine sekme sistemini entegre edecek gibi görünüyor. Bunun denemeleri mevcut sürümlerde yapılıyor ve gerçekten kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 Fall Creators Update

Hatırlamak gerekirse Windows 10 Fall Creators Update, daha çok genel kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik iyileştirmeler yapıyordu. Fluent Design tasarım yapısıyla Windows 10’un tüm cihazlarda (sanal gerçeklik dahil) eşit doğrulukta görünmesini hedefleyen Microsoft, Zaman çizelgesi özelliğiyle geçmişte üzerinde çalıştığınız işi bulmanızı sağlıyor. OneDrive Files On-Demand sistemiyle buluta yüklediğiniz dosyalara cihazınızdaki depolama alanını kullanmadan erişim imkanı veren sürüm, Story Remix isimli yeni video uygulamasıyla geliyor. Yapay zeka destekli bu uygulama ile eklenen fotoğraf ve videolardan otomatik videolar oluşturabiliyor. Windows 10 bilgisayarları stylus kalemler ve dokunma hareketleriyle daha iyi anlaşır hale getiren güncelleme, Cortana üzerinden Android telefonlardaki bildirimleri anlık olarak masaüstünde gösterebiliyor.