reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Windows 10 April 2018 Update
Microsoft Windows 10 April 2018 Update

İşte bir sonraki büyük Windows 10 güncellemesinin çıkış tarihi

Yazılım devi Microsoft, bir sonraki Windows 10 güncellemesi için çıkışa hazır görünüyor. İşletim sistemi için şimdiye kadar iki ana güncelleme sunan firma, üçüncü sürümde bir isim değişikliğine de gidiyor.

Şimdiye kadar Windows 10 Spring Creators Update olarak isimlendirdiğimiz güncelleme, resmen “Windows 10 April 2018 Update” şeklinde karşımıza çıkıyor. Süreci sadeleştirmek için bu adımı attığını belirten firma, yeni güncellemeyi 30 Nisan tarihinde indirmeye sunuyor. Global olarak tüm sistemlere 8 Mayıs tarihinde açılacağı belirtilen yeni sürüm, ilk olarak daha önce ertelenen Timeline özelliğini getiriyor. Bu özellikle geçmişte üzerinde çalıştığınız işi bulmanızı sağlayan sistem, sanki hiç bırakmamışsınız gibi geçmiş dosyalarınıza, uygulamalarınıza ve sitelerinize geri gitme şansı tanıyor. Bu çok kullanışlı özelliğe ek olarak bir de Focus Assist yer alıyor. Bu açıldığı zaman tüm bildirimleri kapatıyor. Böylece önemli bir konuda çalışırken dikkat dağıtan unsurlar ortadan kaldırılıyor. Microsoft Edge için de bazı önemli değişiklikler taşıyan güncelleme, lisanslı kullanıcılar için ücretsiz olarak çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Windows 10 April 2018 Update

Bir önceki güncelleme Windows 10 Fall Creators Update ile gelenler

Hatırlamak adına bir önceki ana güncelleme Windows 10 Fall Creators Update, daha çok genel kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik iyileştirmeler yapıyordu. Fluent Design tasarım yapısıyla Windows 10’un tüm cihazlarda (sanal gerçeklik dahil) eşit doğrulukta görünmesini hedefleyen Microsoft, Zaman çizelgesi özelliğiyle geçmişte üzerinde çalıştığınız işi bulmanızı sağlıyor. OneDrive Files On-Demand sistemiyle buluta yüklediğiniz dosyalara cihazınızdaki depolama alanını kullanmadan erişim imkanı veren sürüm, Story Remix isimli yeni video uygulamasıyla geliyor. Yapay zeka destekli bu uygulama ile eklenen fotoğraf ve videolardan otomatik videolar oluşturabiliyor. Windows 10 bilgisayarları stylus kalemler ve dokunma hareketleriyle daha iyi anlaşır hale getiren güncelleme, Cortana üzerinden Android telefonlardaki bildirimleri anlık olarak masaüstünde gösterebiliyor.

İlgili Video

Snapdragon işletim sistemli dizüstü