reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un yeni büyük güncellemesi için geri sayım başladı

Geçtiğimiz hafta artık 500 milyondan fazla cihazda kullanıldığı açıklanan Windows 10 sonbaharda büyük bir güncellemeyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Üstelik bu güncellemenin getireceği özellikler de ufak ufak ortaya çıkmaya başladı.

Bildiğiniz gibi Windows 10’un birçok pratik özelliğe kavuşmasını sağlayan Creators Update açıklanan her detayla birlikte büyük ilgi uyandırmıştı. Bu güncelleme uzun bir sürecin ardından nisan ayında kullanıma sunuldu. Hala birçok kullanıcı bu güncellemeyi konuşurken Microsoft büyük bir güncellemenin daha geleceğini duyurdu. Fall Creators Update ismiyle anılan güncelleme Windows 10’un daha gelişmiş bir hale bürünmesini sağlayacak. Pek yaratıcı bir şekilde adlandırılmayan güncellemenin isminden anlayacağınız üzere yeni özellikler sonbahar aylarında gün yüzüne çıkacak.

Fall Creators Update ile birlikte Project Neon sonunda kullanılabilir olacak. Şimdilerde Microsoft Fluent Design System ismiyle anılan yenilikler sayesinde Windows 10 yeni bir görümüne kavuşacak. Bu versiyonun nisan ayında kullanıcılarla paylaşılması planlanmış ancak çalışmalar yetişmeyince belirsiz bir tarihe ertelenmişti.

Bunun yanı sıra Pano olarak adlandırılan özellikle kopyala yapıştır özelliğini yeni bir seviyeye taşıyacak. Pano sayesinde farklı cihazlar arasında kopyalama – yapıştırma gerçekleştirilebilecek. “Kaldığın yerden devam et” özelliği ise macOS’un devamlılık özelliğine benziyor. Fakat Windows olmayan cihazlarla birlikte kullanılabiliyor olacak. Güncellemede yer alacak diğer özelliklerin önümüzdeki süreçte açıklanması bekleniyor.