reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10’un heyecan uyandıran güncellemesi ne zaman gelecek?

Bir süredir Windows 10’un Creators Update‘ini ve getireceği yenilikleri enine boyuna konuşuyoruz. Microsoft sonunda merakla beklenen bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı açıkladı.

Windows Insiders programına dahil olanların bir süredir deneme fırsatı yakaladığı Creators Update birçok özelliği beraberinde getiriyor. Bunların arasında cihazın pil ömrünü uzatmaya yardımcı olan kısayol tercihleri, yeni bir e-kitap mağazası, göz yorulmasına engel olan gece modu, Windows geçici dosyalarını ve 30 gündür çöp kutusunda yer alan içerikleri hızla silen alternatifler yer alıyor. Bunun yanında Windows kullanıcılarının bir süredir beklediği görüntü içinde görüntü özelliği de geliyor. Bu sayede kullanıcılar dizi veya film seyrederken videoyu durdurmadan diğer işlerini de halledebiliyor.

Arzu eden Windows 10 kullanıcıları güncellemenin ardından istenmeyen uygulamaların inmesini önlemek adına kaynağı belli olmayan içeriklerin yüklenmesini engelleyebilecek. Bu ayar açıldığında sadece Windows Store‘dan uygulama indirilebilir hale gelecek. Ayrıca Windows Store‘dan satın aldığımız uygulama ve oyunların indirilme sürecini yakından takip edebileceğiz. Bir süredir Windows 10 kullananların rahatsız olduğu sık sık hata verip kapanan uygulamalar ve ekran titreşmesi problemleri de ortadan kaldırılacak. Microsoft Edge artık e-kitapları sesli okuyabilecek. Bunun yanı sıra emojiler artık tek renk olmayacak.

Bilgisayarlarımızı daha iyi hale getirmeyi vadeden Creators Update, 11 Nisan‘dan itibaren indirilebilecek.

YORUMLAR