reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Windows 10 teması

Büyük Windows 10 güncellemesiyle gelecek yeni tema

Microsoft, gelecek ilk büyük Windows 10 güncellemesinde eklenecek yeni temayı da açıkladı. Mevcut beyaz tema elden geçiyor.

Önümüzdeki nisan ayında büyük bir güncelleme yayınlaması beklenen Microsoft, güncelleme kapsamında Windows 10 için tasarladığı yeni beyaz temayı ortaya çıkardı. 19H1 kod adlı güncelleme mevcut Light Theme‘i (Açık Tema) geliştiriyor. Şu anki versiyonda Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler başlığı altında Light seçeneğini seçerseniz tüm arayüz beyaz olmuyor. Sistem tamamen değişmiyor. Görev çubuğu ve pek çok detay siyah kalıyor. Yeni güncelleme ile beraber bir sebepten ötürü her şeyi kör edici beyazlıkta isterseniz artık bu mümkün olacak. Ayarlar > Kişiselleştirme > Renkler adımlarından Light seçtiğinizde görev çubuğundan başlangıç menüsüne tüm arayüz beyaz olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 ile tamamen beyaz arayüz

Beyaz arayüz esasen özellikle gece çalışan kullanıcıların pek bayıldığı bir tercih değil. Ancak Microsoft bunun olması gerektiğini düşünmüş olacak ki bu güncellemeyle bu eksiği kapatmış. Güncelleme yapıldığında sistemin yeni beyaz temaya otomatik geçmeyeceği de kaydediliyor. Bunun için güncellemeyi yaptıktan sonra ayarlardan kullanıcılar seçim yapmalı. Eğer halihazırda zaten açık temayı kullanıyorsanız uygulama modu açık geliyor. Ancak Windows modu karanlık olarak geliyor. Bunu da açık yaparak beyaz temaya geçebilirsiniz. Güncellemenin Nisan 2019 gibi beklendiğini yeniden hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

Microsoft Surface Pro 6 tanıtımı