reklamı kapat

POPÜLER

“S” dönemi bitiyor; iPhone 8 beklenenden erken geliyor

iPhone 7s’te Apple’ın OLED ekrana geçiş yapabileceği iddiaları bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan bu yeni iPhone‘la ilgili olarak ortaya atılan yeni bir iddia ise bu zamana kadarki en yenilikçi iPhone modeliyle karşılaşabileceğimizi gösteriyor.

Eğer iddialar doğruysa 2017 itibarıyla Apple’ın iPhone serisinde yürüttüğü politika tamamen baştan yazılıyor. Normalde iki senede bir iPhone’ların tasarımı değişiyor ve önemli özellikler ekleniyor, “S” modellerinde ise daha çok donanımsal yeniliklere yer veriliyordu. Fakat gelecek yıl iPhone 7s yerine direkt olarak iPhone 8’in piyasaya sürüleceği ve bu döngünün kırılacağı söyleniyor.

Analist Mark Moskowitz‘in iddiasına göre iPhone 8‘de OLED ekrana geçiş yapılacak ve ayrıca uzun zamandır beklenen kablosuz şarj özelliği de bu cihazda yerini alacak. Öte yandan sürekli olarak kaldırılacağı düşünülen home tuşunun iPhone 8 ile birlikte nihayet tarihe karışacağı ifade ediliyor. Touch ID’nin ekran üzerine entegre edileceği ve böylece home tuşuna olan ihtiyacın ortadan kaldırılacağı da söylenenler arasında.

Cihazın tasarımında alüminyumdan vazgeçileceği ve cam malzemenin kullanılacağı dile getiriliyor. iPhone serisindeki bu köklü değişikliğin satışları yüzde 10,3 oranında arttırması bekleniyor. Doğrulanması şimdilik mümkün olmayan bu heyecan verici analizin gerçekliğini öğrenmemiz için uzunca bir süre daha beklememiz gerekecek gibi görünüyor.