reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8

2018’de çıkacak iPhone 9 hakkında son bilgiler

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen iPhone 8’de 5,8 inçlik OLED ekran yer alması bekleniyor. Uzun zamandır dedikosu konuşulan telefon haricinde Apple’ın bu yıl iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ı da satışa sunacağı iddia ediliyor.
iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde OLED ekran yerine daha önceki modellerde olduğu gibi LCD ekranın yer alacağı belirtiliyor.

Apple’ın tedarikten ötürü yaşanabilecek problemden ötürü bu yıl sadece iPhone 8’in ekranında OLED paneli kullanacağı daha önceden ortaya çıkmıştı. Nikkei’nin hazırladığı yeni rapora göre Apple, önümüzdeki yıl satışa sunacağı üç yeni iPhone modelinde OLED ekranı tercih edecek. 2018 yılının ikinci yarısından itibaren tüm yeni iPhone modellerinde OLED ekranları kullanılacağı belirtiliyor. iPhone 9’un üretimine mayıs ayında başlanacağı ve Apple’ın 2018 yılında satışa sunacağı belirtilen modellerden ikisinin 5,28 inç ve 6,46 inç ekrana sahip olacağı dile getiriliyor. Bu yıl kullanıların beğenisine sunulacak iPhone 8’in ekran üretiminden sorumlu olan Samsung’un önümüzdeki yılki modelde de Apple’a destek vermesi bekleniyor. Önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 9 ve diğer iPhone modelleriyle ilgili yeni bilgiler geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.