reklamı kapat

POPÜLER

Yüzlerce Instagram hesabı arıza kurbanı oldu

Eğer Instagram hesabınızın sebepsiz bir şekilde dondurulduğunu düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Dünyanın dört bir yanından Instagram kullanıcıları hesaplarına erişim sağlayamıyor. Üstelik bu problemin nedeni henüz bilinmiyor.

Durumu kısaca özetlemek gerekirse geride bıraktığımız 24 saat içinde birçok Instagram kullanıcısı hesaplarına erişim sıkıntısı yaşadığını fark etti. Bu hesapların bir kısmı kuralları ihlal ettikleri sebebiyle uyarılıyor. Kimileri ise herhangi bir uyarı almamalarına rağmen hesaplarının dondurulduğunu görüyor. Problemi çözmek amacıyla telefon numaralarına güvenlik kodu gönderilmesini isteyenler aradan geçen uzun saatlere rağmen herhangi bir kod almamaktan şikayetçi. Sayıları azımsanamayacak kadar fazla olan bu kullanıcılar şikayetlerini Facebook, Twitter ve Reddit gibi platformlar üzerinden dile getirmeye başladı. Aradan geçen uzun sürenin ardından Instagram’dan resmi bir açıklama yapıldı. Ekiplerinin yaşanan problemden haberdar olduğunu ve sorunun kaynağını bulmak için çabaladıklarını dile getirdiler. Ancak bu problemin neden kaynaklandığına dair bir açıklama yapılmadı.

Bazı kaynaklara göre sorunun sebebi Instagram’ın sahne takipçi alımını durdurmak istemesi. Geçtiğimiz günlerde duyurduğumuz üzere Instagram sahte takipçiyle fenomen olanlara kapıyı göstermeye başladı. Platformun bu çalışmalar için üçüncü parti uygulama kullanan herkesin hesabını dondurmuş olma ihtimali var. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Rob Kardashian hesabına yüklediği problemli fotoğraflarla gündeme gelmişti. Instagram’ın benzer bir sorun yaşamamak adına sistemde değişikliğe gitmiş olması da mümkün.

Kısacası kaynağı açıklanmayan bu problemden etkilendiyseniz, bir süre daha sabretmeniz gerekiyor. Sorundan etkilenen suçsuz kişilerin bir süre sonra hesabına kavuşacağı söyleniyor.