reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

iOS 13 ile ortaya çıkan enteresan Instagram problemi

Apple tarafından 13 Eylül’de tanıtılan iOS 13 pek çok yeniliği beraberinde getirdi. Fakat her güncellemede olduğu gibi bazı can sıkıcı hatalar da ortaya çıkmış oldu. Bunlardan biri de Instagram hikayeler özelliğini doğrudan etkiliyor.

iPhone sahibi kullanıcılar iOS 13’ün Türkiye’de çıkmasının ardından ufak ufak yeni sürüme geçiş yapmaya başladı. Fakat güncellemeyi yükleyen kullanıcıları Instagram’da bir sürpriz bekliyordu. Instagram ‘ın en popüler özelliği olan hikayelerde ses problemi ortaya çıkıyordu. Normalde hikayeler sessiz olarak başlıyor. Eğer videoyu sesli olarak izlemek isterseniz iPhone‘daki ses tuşlarına basmak yeterli oluyordu. Fakat yeni güncellemeyle birlikte tuşlara bassanız da sorun çözülmüyor. Normalde sesli olan hikayeler sessiz şekilde karşımıza çıkıyor. Problemin şimdilik tek bir çözümü var. Hikayeleri açıp sesli bir videoda denk geldiğinizde hikayelerden çıkıp, ana sayfanızda denk geldiğiniz bir videoya tıklamanız gerekiyor. Böylece uygulamadaki tüm sesler aktif hale geliyor. Videonun sesini geri kapatmadan hikayelere geri döndüğünüz zaman bu sefer her şeyi sesli olarak yeniden seyredebiliyorsunuz. Fakat bu işlemi her seferinde tekrarlamak gerekiyor. Bu durum da fazlasıyla can sıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Görmezden gelinen Instagram sorunu

İşin enteresan yanı bu problemin iOS 13’ün önceki versiyonlarında da yer alıyor olması. Google’da ufak bir arama yaptığınızda aynı problemin iOS 13’ün beta versiyonunda da yer aldığını görüyorsunuz. Reddit‘te kullanıcılar bu problemden aylar önce şikayet ediyordu. Görünen o ki Apple bu konuda yapılan geri bildirimleri ciddiye almamayı tercih etmiş. Tahminler sorunun yeni bir güncellemeyle düzeltileceği yönünde ancak bu güncellemeni ne zaman geleceği belli değil.

İlginizi çekebilir

Güçlü iPhone 11 Pro ailesi