reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7’nin modemi Intel’e emanet

Daha önce ortaya çıkan iddialarda iPhone 7’nin modeminin Intel tarafından geliştirilebileceği söylenmişti. Ancak sonrasında konuyla ilgili bir herhangi bir açıklama gelmemişti. Şimdi ise Intel’in bu alandaki belki de en büyük rakibinden, Qualcomm’dan iddiaları onaylayan bir açıklama yapıldı

Qualcomm CEO’su Steve Mollenkopf, şirketin çeyrek sonuçlarının paylaşıldığı etkinlikte önemli bir müşterinin rakip firmayı tercih etmesi nedeniyle kayıp yaşadıklarını ifade etti. Mollenkopf bu açıklamayı yaparken herhangi bir firma ismi telaffuz etmedi ancak bu sözlerin direkt olarak Intel’i anlattığını tahmin etmek zor değil. Qualcomm’un sözcüsünün Steve Mollenkopf’un sözleriyle ilgili herhangi bir yorumda bulunmamış olması da iddiaları daha da güçlendiriyor.

Intel’in bin kişilik bir ekiple geliştirdiği modemin saniyede 450 megabit indirme ve 100 megabit yükleme hızına sahip olacağı söyleniyor. Bu da Qualcomm’un modemine kıyasla daha iyi bir performans göstereceğini ortaya koyuyor. iPhone 7 sahiplerinin yeni modemle birlikte LTE ile yüksek hızlara ulaşması bekleniyor. Gerçekleşme ihtimali çok yüksek olsa da halen iddia aşamasında olan bilgilerin doğrulanması için iPhone 7 etkinliğine kadar beklememiz gerekiyor.