reklamı kapat

POPÜLER

Tüm iddiaları gerçeğe dönüştüren iPhone 7 konsepti

iPhone 6s’in piyasaya sürülmesinin ardından henüz oldukça kısa bir süre geçse de iPhone 7 ile ilgili ilk konsept çalışmalar ortaya çıkmaya başladı. Yayınlanan son konsept ise şimdiye kadar iddia edilen tüm özellikleri bir araya getiriyor ve doğrusunu söylemek gerekirse oldukça iyi görünüyor.

Daha önceki iddialarda iPhone 7’nin home tuşu olmadan gelebileceği söyleniyordu. Parmak izi okuyucu ekran üzerine yerleştirilecek ve böylece ön yüzde ekrana daha fazla alan ayrılabilecekti. Hazırlanan konsept çalışmasında da aynen iddiada olduğu gibi home tuşuna yer verilmiyor. Aynı zamanda alt ve üst çerçevenin daraltılması cihazın aynı ekran boyutunda, daha küçük bir gövdeye sahip olmasına olanak sağlıyor.

Arka kısmı tıpkı iPhone 3G’de olduğu gibi bombeli olarak tasarlanan konsept cihazın oldukça ince olduğu görülüyor. Renk seçenekleri arasında alışılageldik renklerin dışında mavinin yer alması dikkat çekiyor. Cihazda Apple’ın bu yıl içerisinde satın aldığı kamera firması Linx’in çoklu lense sahip kamerası kullanılıyor. Bu kamera daha fazla ışık alarak düşük ışıklı ortamlarda iyi işler çıkarıyor ve fotoğraflarda bokeh efekti yapılabilmesini sağlıyor. Gerçeğe dönüşmesi pek mümkün görünmese de epey başarılı olan bu çalışmanın görsellerine galeriden göz atabilirsiniz.