reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in tasarım detaylarını gösteren konsept çalışması [Video]

iPhone 8’in tasarımı halen netleşmiş değil. Fakat sızdırılan bilgiler ışığında akıllarda bir tasarım şekillenmiş durumda. Hazırlanan bu konsept çalışma, sızıntılardaki bilgileri bir araya getiriyor ve iPhone 8’in nihai tasarımının nasıl olabileceğiyle ilgili önemli ipuçları veriyor.

Söz konusu konseptte uçuk fikirler yerine ayakları yere basan ve gerçek olma ihtimali oldukça yüksek bir tasarım karşımızda duruyor. Daha önce de belirtildiği gibi tamamen çerçevesiz ekrana sahip olan telefonun üst kısmında hoparlör, ön kamera ve sensörlerin ayrıldığı yer görülebiliyor. Ön taraftaki çift lensli kamera sayesinde 3D görüntü algılaması yapılabileceği ve  Konsept cihazın 144 milimetre uzunluğa, 71 milimetre genişliğe ve 7,7 milimetre kalınlığa sahip olduğu belirtiliyor. Bu da cihazın iPhone 7’den daha kalın bir yapıda olacağını gösteriyor.

Arka tarafa baktığımızda ise konsept çalışması da olsa içimiz biraz rahatlıyor. Çünkü arka tarafta yer alma ihtimali bulunan parmak izi okuyucuya bu çalışmada rastlanmıyor. Kamera ise daha önce de iddia edildiği gibi dikey konumda bulunuyor. Kameranın bu şekilde konumlandırılmasının yine 3D derinlik algılama ve artırılmış gerçeklikle bağlantılı olduğu düşünülüyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen ancak çıkış tarihinin ileri bir tarihe sarkabileceği söylenen iPhone 8’in tasarım detaylarını gösteren videoya haberin girişinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR