reklamı kapat

POPÜLER

Artık iPhone sahipleri de Samsung Gear S2 kullanabilecek

Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü ve büyük başarı yakalayan akıllı saati Gear S2, çıktığından bu yana yalnızca Android işletim sistemli cihazlara destek veriyor. Bir süre önce cihaza iOS desteğinin geleceği iddia edilmiş ancak Samsung’tan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmamıştı. CES 2016’da ürünlerini tanıtan Samsung, Gear S2 için beklenen haberi nihayet verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Alanna Cotton, iPhone desteğinin bu yıl içerisinde sağlanması için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Ancak net bir tarih vermekten kaçındı. Android Wear’a iOS desteği geldiğinde cihazların bazı özellikleri kullanılamıyordu. Aynı şekilde Pebble da iOS’te tam olarak Android’de olduğu gibi çalışamıyordu. Bu örnekleri göz önünde bulundurduğumuzda Tizen’li Samsung Gear S2’nin de iOS’te tüm özellikleriyle çalışamayacağını söyleyebiliriz. Fakat iPhone sahiplerinin son zamanların en güzel görünen akıllı saatlerinden birine kavuşacak olmasının önemli bir gelişme olduğunu belirtmek gerek.

Gear S2 ile ilgili olarak duyurulan tek yenilik bu değil. Daha önce tek malzeme seçeneğiyle satışa sunulan ve yalnızca farklı kayışlarla özelleştirilebilen Gear S2, artık yeni malzeme seçenekleriyle farklı tarzlara hitap edecek. Platinyum ve roze altın seçeneklerine sahip cihazlar şubat ayında raflardaki yerini alacak. Bu yeni modellerin fiyatlarının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.