reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit’in Apple Watch’a cevabı: Fitbit Blaze

06 Ocak 2016

Giyilebilir cihazlar pazarında, fitness odaklı akıllı bileklikleri ile Apple’ın ciddi bir rakibi olan Fitbit, CES 2016’da akıllı saatini tanıtan üreticiler kervanına katıldı. Apple Watch’un çıkışından sonra bile liderliği kimseye kaptırmayan Fitbit, Fitbit Blaze adını taşıyan akıllı saatiyle konumunu koruyabilecek mi, göreceğiz.

Fitbit, bugüne kadarki odak noktasını kaybetmeyerek yeni akıllı saatinde de fitness ve sağlık konularına yöneliyor. Klasik yuvarlak kadranlı bir tasarım yerine daha köşeli bir tasarımı tercih eden Fitbit’in yeni akıllı saatinde, kullanıcıya özel bir kişisel antrenör gibi davranan ve yapılacak egzersizleri ekrana getirerek kullanıcılara yardım eden Fitbit’in FitStar özelliği öne çıkıyor. Bağlı olduğu akıllı telefonun GPS’iyle mesafe ve hız gibi verileri takip eden Blaze’de nabız sensörü de mevcut. Yapılan egzersizi tanıyarak (koşu, tenis, basketbol, bisiklet) kullanıcıyı motive eden SmartTrack de yine Fitbit’in dikkat çeken özelliklerinden biri. Bunların yanı sıra elbette akıllı telefon bildirimlerini de ekrana taşıyan Fitbit Blaze’de uyku takip özelliği de bulunuyor.

Beş güne kadar pil ömrü vadeden Fitbit Blaze, 200 dolardan satışa sunulacak. Öte yandan deri kayış ile paslanmaz çelik çerçeve ve kayış gibi aksesuarların fiyatları farklılık gösteriyor. Fitbit Blaze, Android, iOS ve Windows Mobile işletim sistemli cihazlarla kullanılabiliyor.

Ön siparişe açılan akıllı saatin, Mart 2016’da piyasaya sunulması bekleniyor.

YORUMLAR