reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit’in akıllı saat projesinde işler yolunda gitmiyor

Bir dönem giyilebilir cihaz piyasasında liderlik koltuğunda oturan Fitbit çok zorlu bir dönemden geçiyor. Önce akıllı saat piyasasında yavaş yavaş gerilemeye başlayan Fitbit, şimdi de yeni bir akıllı saat geliştirme konusunda sorunlar yaşıyor. Aktarılanlara göre Fitbit’in yeni akıllı saati,  teknik sorunlar nedeniyle ertelenmek zorunda kalıyor.

Bilindiği üzere Fitbit, 2016 yılında Blaze isimli bir aktivite takip cihazı çıkardı. Tasarım olarak bir akıllı saate benzeyen bu cihaz, özellikler açısından akıllı saatlere rakip değildi. Ancak böyle bir tasarım karşımıza çıktığında aklımıza ilk gelen şey Fitbit’in bir saat hazırlığı içerisinde olduğuydu. Fitbit CEO’su da daha sonradan yaptığı açıklamalarla bu iddiaları doğruladı ve Fitbit’in gerçekten bir akıllı saat üzerinde çalıştığını belirtti. Yeni ortaya çıkan bilgilerse akıllı saatin gelişim sürecince bazı sorunların giderilemediğini gösteriyor. Bloomberg haberine göre proje üzerinde çalışan birçok kişi şu anda şirketten ayrılmış durumda. Aynı zamanda Spotify ile istediği gibi bir anlaşma yapamayan Fitbit’in kendi akıllı saati için geliştirdiği uygulama mağazasını halen tamamlayamadığı da söylenenler arasında.

Öte yandan Fitbit ise akıllı saat projesinin sekteye uğradığını kabul etmiyor. Hem saatin gelişiminin hem de 3. parti uygulamalarla yapılan anlaşmaların sorunsuz devam ettiğini belirtiyor. Akıllı saatin ne zaman piyasaya sürüleceği ise halen bilinmiyor.