reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit, Pebble’dan sonra bir akıllı saat şirketini daha satın aldı

Akıllı saat ve aktivite takip bileklikleri alanında ayakta kalmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Özellikle Apple Watch ve Android Wear’ın ağırlığını koyduğu bu pazarda aktivite bileklikleri ikinci plana düşerken Fitbit rekabete var gücüyle tutunmaya devam ediyor. Yakın zamanda Pebble‘ı bünyesine katan firma şimdi yeni bir akıllı saat üreticisini daha satın alıyor.

Pebble’ın yeni nesil akıllı saatleri ve Pebble Core için açtığı, oldukça başarılı olan Kickstarter kampanyasından sonra Fitbit’in firmayı satın almasının ardından bu ürünleri alanları kötü bir haber karşılamıştı. Pebble ürünleri göndermeyeceğini, bunun yerine destekçilere para iadesi yapacağını duyurmuştu. Haliyle Pebble kullanıcılarını bir hayli sinirlendiren Fitbit, bir başka akıllı saat üreticisini de bünyesine katarak kökünü kazıyor. 30 günlük pil ömrü sunan akıllı saat Luna‘nın üreticisi Romanya merkezli Vector‘u satın alan Fitbit’in belli ki büyük planları var.

Marka olarak Vector’u tabiri caizse “öldüren” Fitbit yüzünden firmanın saatleri de herhangi bir yazılım güncellemesi alamayacak. Mevcut saatler hala kullanılabilir tabii. Fitbit’in gelecek planları ise hala gizemini koruyor. Şimdiden bir yorum yapmak için çok erken. Ancak Fitbit belli ki aktivite takibi konusundaki yeteneklerini akıllı saat teknolojisiyle birleştirip düşük güç tüketimli bir saat hazırlığında. Firmanın yeni ürününü merakla bekliyor ve Pebble’ın Kickstarter kampanyasını öldürdüğüne değmesini umuyoruz.