reklamı kapat

POPÜLER

FuelBand görünümlü yeni iWatch konsepti

Apple’ın üzerinde çalışmakta olduğu söylenen akıllı saatin nasıl bir tasarıma sahip olacağına ilişkin tahminler ve tasarım konseptleri gelmeye devam ediyor. Dikkat çekici tasarımlardan biri de Thomas Bogner‘in Nike’ın FuelBand spor bilekliğinden ilham aldığı ve arayüzünde iOS 7 benzeri bir kullanım öngördüğü iWatch modeli.

TASARIM
Saatin tasarımcısı Bogner, akıllı saat fonksiyonları ve aktivite bilekliği tasarımının birleşimi olarak tanımlanabilecek iWatch konseptine ilişkin yaptığı yorumda, bir Nike FuelBand kullanıcısı olarak, bilekliğin özelliklerinin kendisini tatmin etmediğini ve kendi akıllı saatinde nasıl uygulamalar istediğini düşündüğünde ortaya böyle bir model çıkarttığını belirtiyor. Nike’ın FuelBand ile ortaya koyduğu fiziksel tasarım ve estetik, kullanıcılar tarafından büyük beğeni ile karşılanmıştı.

AKILLI SAAT VE AKTİVİTE BİLEKLİĞİ
Bir Kickstarter projesi olarak başlayan ve başarıyla piyasaya sunularak 250 binden fazla satılan Pebble ve Samsung Galaxy ailesinin son üyesi olarak karşımıza çıkan ve sahip olduğu özelliklerle akıllı telefonu aratmayan Galaxy Gear gibi başarılı akıllı saatlerin yanı sıra, kısa sürede benimsenerek tüketici beklentilerine yön veren Nike FuelBand, Fitbit, Jawbone Up gibi sağlıklı yaşama yönelik akıllı telefonlarla uyumlu aktivite bileklikleri, teknoloji severlerden yoğun ilgi görüyor.

Tüketicilerin huzuruna çıkan akıllı saat ve aktivite bilekliği modellerinin sayısının her geçen gün artması beklentilerin de giderek yukarı çıkmasına ve özellikle fonksiyonellikle estetiği birlikte sunabilecek tasarımların heyecan yaratmasına yol açıyor. Apple’ın çalışmaları sonucunda 2014 yılı sonlarında tanıtması beklenilen iWatch, tüm bu beklentileri karşılayabilecek mi, bunu hep birlikte göreceğiz.