reklamı kapat

POPÜLER

Bugüne kadar tasarlanmış en dikkat çekici Apple iWatch konsepti

toddham_iwatch_homeAmerikalı tasarımcı Todd Hamilton, Bogner’in tasarımını gördükten sonra oldukça etkilendiğini ancak arayüzün tasarıma entegrasyonunun mümkün olmayacağını düşünerek bu soruna çözüm getiren bir tasarımı  ortaya çıkartmayı hedeflediğini belirtiyor. Sonuç olarak kendi tasarımı olan iWatch’ı tanıtan Hamilton, yine Fuelband benzeri bileklik tasarımında ekran boyutunu biraz uzatarak ve her iki yana birer fiziki tuş ekleyerek iOS 7 hatlarına sahip konseptini oldukça gerçekleştirilebilir bir hale dönüştürmeyi başarıyor. Tasarımında iWatch’ın ihtiyaç duyacağı data bağlantısını iPhone’dan alacağını belirten Hamilton, konseptine aktivite bilekliklerinde yer alan tüm özellikleri de eklemeyi ihmal etmiyor. Apple’ın da bu yönde çalışmalar gerçekleştirdiği düşünüldüğünde bu fikir pek de uzak görünmüyor.

sketch_iwatchHamilton’un konseptinde ekrana dört adet uygulama dikine bir akış içerisinde olacak şekilde konumlandırılıyor. Bu da yatay akışa göre hem daha fazla uygulama sayısı hem de uygulama içi erişimler için daha fazla yer anlamına geliyor. Bogner, kendi tasarımında uygulama içi erişimi yatay şekilde düşünmüştü ancak Hamilton bunun pek gerçekleştirilebilir olduğunu düşünmüyor.

Yeni konseptleri gördükçe, Apple’ın giyilebilir ürünler cephesinde tıpkı zamanında akıllı telefonlarda olduğu gibi oyunun kurallarını tamamen değiştirerek kalıcı bir etki yaratması yönünde heyecan da artıyor. Sürekli olarak iWatch’a yönelik konsept tasarımların ortaya çıkması da genel itibarıyla teknoloji severlerin de bu sorumluluğu Apple’a yüklediği şeklinde yorumlanıyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER